След драмата и изгонването от Белия дом: Зеленски благодари на САЩ

ЕС и Свят 28.02.2025 23:12 Снимка: ДНЕС+

След драмата и изгонването от Белия дом: Зеленски благодари на САЩ

Украинският президент Володимир Зеленски публикува съобщение в социалната мрежа X след драматичното си напускане на Белия дом, предаде "Фокус".

Президентът на Украйна бе обвинен от Доналд Тръмп и Джей Ди Ванс, че е проявил "неуважение" към Америка по време на емоционалната им среща в Овалния кабинет по-рано.

Ванс обвини Зеленски, че не е успял да благодари за подкрепата на САЩ за Украйна от началото на войната с Русия през 2022 г.

"Благодаря ти, Америка, благодаря ти за подкрепата, благодаря ти за това посещение", написа Зеленски.

"Благодаря на президента, на Конгреса и на американския народ. Украйна има нужда от справедливост и траен мир и ние работим именно за това", написа още президентът на Украйна.

CHF CHF 1 2.082
GBP GBP 1 2.3676
RON RON 10 3.92989
TRY TRY 100 5.1444
USD USD 1 1.87862