ЕС и Свят 28.08.2025 13:26 Снимка: ДНЕС+
Скот Бесент: Замразените руски активи трябва да се използват като лост за преговори с Москва
Министърът на финансите на Съединените щати Скот Бесент смята, че замразените руски средства трябва да продължат да се използват като лост в преговорите с Москва. Той обяви това по време на интервю за телевизионния канал Fox Business, предава "Фокус".
"Относно замразените руски активи: мисля, че това е част от преговорите с президента Владимир Путин. Така че не мисля, че трябва незабавно да ги конфискуваме. Това е важен лост в процеса на преговори", посочва Бесант пред Fox News.
Той добави, че не изключва възможността част или всички тези средства да бъдат насочени към възстановяването на Украйна.
Министърът на финансите припомня, че САЩ по-рано наложиха повишени тарифи върху вноса от Индия, която печели от покупката на руски петрол по време на войната в Украйна.
Бесент отбелязва, че досега никоя европейска държава не е въвела подобни мерки и призова европейските лидери да се "присъединят" към икономическия натиск върху Русия.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:32 Хороскоп за понеделник, 22 юни 2026 г.
- 22:02 Двама тежко ранени след скандал и стрелба в заведение на плажа "Кабакум" край Варна
- 19:28 Разкриха по-ранен храм под светилището на Херакъл в античен град Хераклея Синтика
- 19:18 "Война на ордени" между Киев и Варшава. Какво се случва?
- 19:07 Франция въвежда внезапни тестове за наркотици сред висши държавни служители
- 18:57 Легендарният Марк Хюз е с разбито сърце след внезапната кончина на 38-годишния му син
- 18:46 Днес е най-дългият ден в годината
- 18:34 При жътва изгоря 30 дка нива със зрял ечемик край Бойчиновци