Скопие: Оръжието в камиони с българска регистрация е законно

ЕС и Свят 15.12.2006 14:11

Оръжието, което снощи бе пленено в три камиона с българска регистрация на изхода от Скопие, е законно и е част от компенсацията между армиите на двете държави България и Македония. Това заяви говорителят на Армията на Република Македония (АРМ) подполковник Мирче Гьоргьовски.

Става въпрос за оръжие, което АРМ не използва, а фирмата МЗТ, откъдето оръжието е било натоварено, е фирма посредник, добави говорителят. По-рано телевизия А1 в информацията си за оръжието твърдеше, че то е от складовете на АРМ и че шофьорите на камионите нямали съответната документация и се разпитват от органите на реда. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355