Скопие: Оръжието в камиони с българска регистрация е законно
ЕС и Свят 15.12.2006 14:11
Оръжието, което снощи бе пленено в три камиона с българска регистрация на изхода от Скопие, е законно и е част от компенсацията между армиите на двете държави България и Македония. Това заяви говорителят на Армията на Република Македония (АРМ) подполковник Мирче Гьоргьовски.
Става въпрос за оръжие, което АРМ не използва, а фирмата МЗТ, откъдето оръжието е било натоварено, е фирма посредник, добави говорителят. По-рано телевизия А1 в информацията си за оръжието твърдеше, че то е от складовете на АРМ и че шофьорите на камионите нямали съответната документация и се разпитват от органите на реда. /БГНЕС
Става въпрос за оръжие, което АРМ не използва, а фирмата МЗТ, откъдето оръжието е било натоварено, е фирма посредник, добави говорителят. По-рано телевизия А1 в информацията си за оръжието твърдеше, че то е от складовете на АРМ и че шофьорите на камионите нямали съответната документация и се разпитват от органите на реда. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:13 Задържаха над 700 кутии контрабандни лекарства и стоки с обозначения на известни марки
- 18:07 Падението на сър Джефри Доналдсън: Виновен за изнасилване и сексуално насилие над деца
- 18:04 Радев: Украинският посланик наистина е искал информация от МВнР за Невзоров
- 18:02 Георги Марков: Ще ни върне ли Румен Радев във времето на Ярослав Радев ?
- 17:55 НИМХ: Остава нестабилно, с краткотрайни, но интензивни валежи и гръмотевични бури
- 17:46 Радев: Минималната заплата няма да бъде замразявана тази година
- 17:37 Нигер официално напусна Международния наказателен съд
- 17:28 Китай призова БРИКС да използва своя коз - контрола върху стратегическите суровини