
ЕС и Свят 25.10.2024 08:45 Снимка: ДНЕС+
Скандал в "Лос Анджелис Таймс"! Шефката на редколегията напуска, медията отказала да подкрепи Камала
Мариел Гарза обяви, че се е оттеглила от поста поради "мълчанието" на най-големия вестник в Калифорния относно изборите. "В опасни времена честните хора трябва да се надигат", допълва тя
Ръководителката на редакционната колегия в американския вестник "Лос Анджелис таймс" Мариел Гарза се е оттеглила от поста, след като собственикът на медията Патрик Сун-Шионг блокира плановете на редколегията да подкрепи кандидатката за президент на Демократическата партия Камала Харис, предадоха Асошиейтед прес и БТА.
Гарза каза, че се е оттеглила поради "мълчанието" на "Лос Анджелис таймс" относно изборите в "опасни времена".
"Оттеглям се, за да кажа ясно, че не съм съгласна с това да мълчим", каза тя. "В опасни времена честните хора трябва да се надигат", допълни Гарза.
В публикация в социалната мрежа "Екс" собственикът Сун-Шионг казва, че редколегията е била помолена да направи фактологичен анализ на политиките на Харис и бившия президент от Републиканската партия Доналд Тръмп по време на престоя им в Белия дом.
Освен това „от колегията беше поискано да предостави своето разбиране за политиките и плановете, изказани от кандидатите по време на тази кампания, и за потенциалния им ефект върху страната през следващите четири години“, написа той. „По този начин, с тази ясна и безпристрастна информация рамо до рамо, нашите читатели биха могли да решат кой би бил достоен да бъде президент през следващите четири години.“
Редакционната колегия „избра да запази мълчание и аз приех тяхното решение“, каза собственикът. Сун-Шионг купи вестника през 2018 г.
Предизборният щаб на Тръмп взе отношение и заяви, че най-големият вестник в щата Калифорния е отказал да подкрепи демократите, след като е подкрепил Харис в предишните ѝ изборни кампании за място в Сената на американския Конгрес и за главен прокурор на щата.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09763 |
![]() |
1 | 2.2774 |
![]() |
10 | 3.85476 |
![]() |
100 | 4.15529 |
![]() |
1 | 1.65608 |
Последни новини
- 15:57 Доц. Киселова към "Възраждане": Референдум за еврото не може да има, не лъжете хората!
- 15:54 Сенатът на САЩ прие "големия красив закон" на Тръмп за държавните разходи
- 15:51 Бившият апелативен прокурор на Варна Владимир Чавдаров е наказан с намаляване на заплатата
- 15:47 Welt: Германия ще финансира производството на 500 дрона с голям обсег за Украйна
- 15:44 Асен Василев: След 8 юли ще подкрепяме вотове срещу това вредно правителство
- 15:39 Митрофанова: Официалните ни отношения с България са на историческо дъно
- 15:31 Френският парламент прие закон, който класифицира убийството на пътя като престъпление
- 15:26 Румен Радев след думите на Тошко Йорданов: Дайте да си внесем депутати за 500 лв.