
ЕС и Свят 08.11.2023 19:39 Снимка: ДНЕС+
Щатът Охайо легализира марихуаната и вписва абортите в местната конституция
Американският щат Охайо гласува за легализиране на марихуаната за немедициски цели, предаде Асошиейтед прес.
Това стана по време на референдум. Така Охайо става 24 американския щат, който легализира марихуаната за немедицински цели.
На референдума избирателите в щата подкрепиха ново законодателство, което ще позволи на пълнолетни лица над 21 години да купуват и да притежават малки количества канабис и да отглеждат канабис в дома си. Върху покупките ще има данък от 10 процента.
Същият щат одобри и защитата на правото на аборт, предаде Франс прес. Това също стана на референдум, на който избирателите от щата се произнесоха правото на аборт да бъде вписано в конституцията на Охайо. Това се смята за голяма победа за защитниците на аборта и за демократите на президента Джо Байдън една година преди президентските избори в САЩ.
Смята се, че този въпрос ще бъде една от водещите вътрешнополитически теми по време на предизборната кампания догодина, предаде БТА.
В съседния на Охайо щат Кентъки губернаторът Анди Бишиър беше преизбран на поста вчера. Той също превърна въпроса за правото на аборт във водещ по време на предизборната си кампания в битката за губернаторския пост.
Още по темата
![]() |
1 | 2.10078 |
![]() |
1 | 2.25925 |
![]() |
10 | 3.85112 |
![]() |
100 | 4.16705 |
![]() |
1 | 1.67408 |
Последни новини
- 10:28 Павела Митова: Договорът с „Боташ” е преотдаване на българския енергиен суверенитет
- 10:19 Джокович опита, но болката и безкомпромисният Синер се оказаха непреодолимо препятствие
- 10:11 Буруджиева за интригата в ПП-ДБ: Асен Василев се прави на Нео от "Матрицата", иска да е новият герой
- 10:02 The Telegraph: "Коалицията на желаещите" ще патрулира небето над Украйна след спирането на огъня
- 09:50 Симпатичен външен вид, фалшив образ – опасната сила на политическия пиар
- 09:40 Мехмед Дикме: Борисов е прав - без Пеевски няма правителство, няма еврозона, няма реформа
- 09:29 Летище Бургас с иновативна гейт зона, увеличаваща значително капацитета на терминала
- 09:23 Николай Денков, поредният незнаещ за корупция: Обвиненията срещу Коцев и Василев са скалъпени