
ЕС и Свят 04.11.2024 13:37 Снимка: ДНЕС+
Създателят на "Рататуй" и "Лило и Стич" осъден на 25 години за сексуално насилие над деца
Бухалем Бучиба, създател на любимите анимационни филми „Суперсемейство“, „Рататуй“ и „Лило и Стич“, беше осъден на 25 години затвор за сексуално насилие над непълнолетни, трафик на хора, систематично гледане на детска порнография и мъчение.
Бухалем е известен аниматор, който е допринесъл значително за много популярни проекти на студиата Disney и Pixar. Най-забележителните му творби включват анимация във филмите Гърбушкото от Нотр Дам, Херкулес, Тарзан и Феноменалните.
Той беше и един от водещите аниматори на „Лило и Стич“ и „Рататуй“ и участва в сцените за „Как да си дресираш дракон“ на DreamWorks.
Разследването срещу "звездния" графичен дизайнер започна, когато Агенцията на Европейския съюз за сътрудничество в областта на правоприлагането забеляза подозрителни парични преводи.
От вторник миналата седмица 59-годишният Бучибу е в затвора в Париж. Разследващите установили, че между 2012 г. и 2021 г. той е плащал на филипински жени да изнасилват и малтретират сексуално филипински момичета на възраст от 5 до 10 години. През 2014 г. той беше осъден за сексуално насилие над 9-годишната си доведена дъщеря. Името му беше добавено към регистъра на сексуалните престъпници на Фиджи.
По време на разпита обвиняемият спонтанно се призна за виновен по „всички обвинения“ срещу него и подчерта „предимствата на затвора“ в процеса на изкуплението си.
След повече от шест часа разисквания журито намери Болем Бучиба за виновен в съучастие в изнасилване и сексуално насилие над непълнолетни като рецидивист. Той също така беше признат за виновен в съучастие в тежък трафик на хора с участието на непълнолетни и системно гледане на детска порнография в интернет. Съдът потвърди утежняващото обстоятелство изтезание и варварство, което прокуратурата изтъкна по отношение на съучастие в изнасилване, сексуално насилие и трафик на хора.
Парижкият съд също постанови двадесетгодишна условна присъда, задължение за плащане на обезщетение на гражданските лица и постоянна забрана за работа с непълнолетни.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09921 |
![]() |
1 | 2.25456 |
![]() |
10 | 3.86009 |
![]() |
100 | 4.00136 |
![]() |
1 | 1.6523 |
Последни новини
- 21:11 Хороскоп за четвъртък, 18 септември 2025 г.
- 21:09 Лавров: Киев се опитва да саботира политическите усилия на САЩ за решаване на конфликта в Украйна
- 21:05 Чарлз III разговаря с Тръмп в двореца "Уиндзор", историческата официална визита започна
- 21:01 Теменужка Петкова: Асен Василев да не забравя, че през 2025-а плащаме негови стари сметки!
- 19:34 Турция въвежда задължителни психотестове преди сключване на брак
- 19:27 Хърватия вече има първата плаваща аптека
- 19:21 Лебедев: Руските сили нанесоха удар по завод, произвеждащ системи за насочване на ракети за ВСУ
- 19:13 Фридрих Мерц пред Бундестага: Путин изпитва търпимостта ни