ЕС и Свят 26.01.2025 16:35 Снимка: ДНЕС+
САЩ вдигнаха бариерата пред доставката на 900-килограмови бомби на Израел
Президентът Доналд Тръмп е наредил на американските въоръжени сили да отменят наложената от администрацията на бившия президент Джо Байдън мярка за спиране на доставките на 900-килограмови бомби за Израел, съобщи пред Ройтерс източник от Белия дом.
Този ход бе широко очакван. Байдън спря доставките на тези бомби поради опасения за въздействието, което те биха могли да окажат във войната на Израел с "Хамас" в Газа.
Администрацията на Байдън беше особено обезпокоена относно последствията от употребата на такива тежки бомби в град Рафах в Газа, където са се подслонили повече от един милион палестинци.
Междувременно Държавният департамент на САЩ поиска от финансираните от него хуманитарни организации за разминиране да прекратят незабавно дейността си, съобщи в. "Ню Йорк Таймс".
Ръководителят на Службата за ограничаване и ликвидиране на въоръженията към Държавния департамент е изпратил електронно писмо днес, в което се казва, че спирането на работата е "в съответствие с президентската заповед за преоценка и пренасочване на чуждестранната помощ на САЩ", пише изданието.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:56 Бурята "Леонардо" засегна най-тежко испанската област Андалусия
- 10:51 Доналд Тръмп публично подкрепи унгарския министър-председател Виктор Орбан
- 10:49 Иран е разположил нова балистична ракета със среден обсег "Хорамшар 4"
- 10:41 Пенсионерска организация: Когато 7-мо число се пада в събота, пенсиите да се изплащат на 6-то число
- 10:37 Васил Велев: По-добре да нямаме бюджет, вместо да харчим безконтролно
- 10:29 Axios: САЩ и Русия са на крачка от споразумение по договора за контрол над ядрените оръжия
- 10:24 Православната църква почита Св. Фотий
- 10:22 В Москва простреляха заместник-началника на ГРУ