ЕС и Свят 05.12.2022 13:58 Снимка: ДНЕС+
САЩ се гневят, че ОПЕК+ запазва непроменени нивата на добив на нефт
Страните производителки на петрол от формата ОПЕК+ решиха да запазят досегашната си политика и така нивата на добив на петрол остават непроменени, предава БНТ.
Това означава, че производството на нефт се намалява с два милиона барела на ден до края на следващата година. Решението за това беше взето още през октомври и предизвика гнева на Белия дом. В ОПЕК+ влизат 13-те членове на Организацията на страните износителки на петрол, оглавявани от Саудитска Арабия и техните 10 съюзници, оглавявани от Москва. Те контролират 90 процента от доказаните запаси на петрол в света.
Днешното решение идва два дни след като Г-7 и Европейският съюз одобриха таван на цената на руския нефт. Страните от ОПЕК+ не са обсъждали въпросната мярка
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:15 Тръмп се подигра на Макрон: "Доналд, умолявам те, само не казвай на обществеността"
- 15:07 Омбудсманът към банките: Спазвайте закона за еврото и не вземайте такси - 6 месеца е безплатно!
- 14:59 Инцидент с тайвански изтребител
- 14:56 Die Welt: Доналд Тръмп парализира НАТО, Гренландия е обречена
- 14:55 Хванаха мъж от Шумен, напазарувал си с фалшиво 50 евро
- 14:51 Доналд Тръмп: Достатъчно богат съм! Не искам да печеля за себе си
- 14:33 Белгия: Без подкрепата на САЩ, разполагането на международни сили в Украйна е невъзможно
- 14:29 МВР: BG-ALERT да се ползва при издирване на хора и при тероризъм