ЕС и Свят 09.11.2025 19:08 Снимка: ДНЕС+
САЩ разположиха в Европа група стратегически бомбардировачи B-52
Група американски стратегически бомбардировачи B-52 пристигнаха във военновъздушната база Морон в Испания „за многостранни учения с Финландия, Литва, Швеция и други съюзници и партньори“, съобщи Командването на ВВС на САЩ в Европа, цитира "труд".
Общо три американски бомбардировача B-52 пристигнаха в Испания, след като излетяха от военновъздушната база Барксдейл, Луизиана, предния ден.
Както отбеляза командването, разполагането на сили и средства като част от подобни многостранни учения позволява на екипажите на стратегическите бомбардировачи на ВВС на САЩ да усъвършенстват тактиката си за бързо реагиране на възникващи заплахи и да поддържат надежден потенциал за възпиране по източния фланг на НАТО и в Далечния север.
В театъра на военните действия екипажите на бомбардировачи ще проведат серия от тренировъчни полети, симулиращи операции в сложно въздушно пространство с висока степен на заплаха, се казва в изявлението.
Още по темата
-
-
-
Русия предприема мащабно военно разширяване по границата с НАТО
преди 1 седмица
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:40 Хороскоп за неделя, 28 юни 2028 г.
- 19:35 Водачът на "Хизбула": Против съм споразумението между Израел и Ливан
- 19:24 Около 7 млн. души са засегнати от земетресението във Венецуела
- 19:14 Катастрофа на Макс Верстапен прати Джордж Ръсел на първа позиция в Австрия
- 19:03 Румен Радев: Предстои ми среща с Александър Вучич
- 18:52 Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
- 18:41 Василев: Как пък веднъж не направиха "техническа грешка" да дадат повече пари за майчински и детски
- 18:30 Опустошителна буря остави хиляди на тъмно в Нова Зеландия (ВИДЕО)