ЕС и Свят 13.11.2024 10:44 Снимка: ДНЕС+
САЩ потвърдиха, че севернокорейци се бият вече в Курска област
Държавният департамент в САЩ потвърди, че севернокорейски войски взимат участие в бойните действия заедно с руската армия на границата с Украйна. Днес можем да потвърдим, че повече от 10 000 войници от КНДР са прехвърлени от Източна Русия към западните граници в Курска област. Там те започнаха да участват в бойните операции с руските сили. Това изявление направи прессекретарят Ведант Пател.
Още миналата седмица украинският президент заяви, че севернокорейците се намират в Курска област. Преди това Украйна, а и Южна Корея нееднократно предупреждаваха за взаимодействието между Русия и Северна Корея, което вече се изразява и във включване на чужда армия в помощ на руската.
Това категорично означава ескалация на конфликта, бе мнението на страните от Европейския съюз.
Преди няколко дни главнокомандващият украинската армия генерал Александър Сирски потвърди, че Русия се опитва да изтласка украинските сили от Курска област с десетки хиляди войници.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:56 Хороскоп за четвъртък, 26 февруари 2026 г.
- 19:44 Слави Ангелов за Петрохан: Освен будисти тези хора са били и доста тежко въоръжени (видео)
- 19:35 Military Watch Magazine: Москва се насочва към модернизация на ядрената си триада
- 19:27 Влизат в сила нови правила за достъп до територията на Великобритания
- 19:20 Здравният министър подозира разхищаване на обществен ресурс при скрининга на две ракови заболявания
- 19:14 Над 12 500 тона имитиращи продукти са продадени у нас през изминалата година
- 19:07 19FortyFive: Най-страшният кошмар за САЩ - руско-китайски проект за стелт бомбардировач
- 18:59 The Telegraph: Западът тайно признава, че изпращане на войски в Украйна изисква съгласието на Русия