ЕС и Свят 14.01.2025 13:45 Снимка: ДНЕС+
САЩ очакват близо четвърт милион гости на церемонията по встъпването в длъжност на Тръмп
Извънредни мерки за сигурност въвеждат федералните и местните властите във Вашингтон преди встъпването в длъжност на Доналд Тръмп следващата седмица. Официалната церемония, с която ще започне мандата на новоизбрания президент ще се проведе на 20 януари. Властите очакват да присъстват близо четвърт милион гости.
Мерките за сигурност включват 50 километра предпазна ограда, безпилотни летателни апарати, както и помощта на агенти и други специалисти в цялата страна. Очакват се и редица демонстрации.
Междувременно в рядко интервю Мелания Тръмп сподели, че ще живее в Белия дом, след като съпругът ѝ отново стане президент. „Преди не разполагахме с голяма част от информацията. Тя беше пазена от предишната администрация, но този път имам всичко. Имам плановете, мога да се преместя, вече съм опаковала нещата, избрала съм мебелите.
Така, че този път преходът е много различен. Първият ми приоритет е да бъда майка, да бъда първа дама, да бъда съпруга, а след 20 януари, ще служа на страната“, посочи тя.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10033 |
GBP
|
1 | 2.21976 |
RON
|
10 | 3.8459 |
TRY
|
100 | 4.00779 |
USD
|
1 | 1.69175 |
Последни новини
- 11:36 Стрелят по домашни кучета в Русенско, има убити, собственици подозират ловци
- 11:29 Тръмп разкритикува "корумпираните журналисти" за манипулираната му реч от Би Би Си
- 11:21 Граждани към кмета на „Подуяне“: Стига пиар, свърши нещо за осветлението!
- 11:14 Великобритания, Франция и Германия изпращат екипи за борба с дронове в Белгия
- 11:09 Последната битка на краля: 581 г. от битката при Варна
- 11:06 Тейлър Суифт на вечеря с шаферките си?
- 10:58 ИА "Медицински надзор": Десет наши медици ще се учат на белодробна трансплантация във Виена
- 10:53 Парк-музей „Владислав Варненчик” с нова изложба за годишнината от Битката при Варна