ЕС и Свят 13.01.2021 15:51 Снимка: ДНЕС+
САЩ иска отрицателен резултат за COVID-19 за всички, пристигащи със самолет
САЩ въвеждат изискване за всички пътници, пристигащи с въздушен транспорт в страната, да представят задължителен негативен резултат от тест за COVID-19 или документ, че вече са прекарали заболяването и са се възстановили от него.
Новата мярка влиза в сила от 26 януари 2021 г.
Всички пътници трябва да представят отрицателния резултат от теста или съответния документ, че са преболедували преди качването си на борда на самолета. Тестът е необходимо да бъде направен до 3 дни (72 часа) преди полета за САЩ, а резултатите могат да бъдат представени на хартиен или електронен носител.
Авиокомпаниите са задължени да отказват превозването на всеки пътник, който не изпълнил тези изисквания.
Към момента няма официално съобщение дали необходимият тест е PCR или бърз антигенен тест, информираха от българското външно министерство.
От там заявяват, че при необходимост от съдействие българските граждани могат да се обърнат към посолството на България в САЩ.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:29 Хороскоп за вторник, 28 април 2026 г.
- 19:35 Business Insider: Русия строи база за ново поколение реактивни дронове, ескалира атаките по Украйна
- 19:27 Водещо медицинско списание предупреждава за рисковете от AI в здравеопазването
- 19:20 Нискотарифни авиокомпании в САЩ искат 2,5 млрд. долара държавна помощ
- 19:13 Китай затяга контрола: Ограничават американските инвестиции в технологични стартъпи
- 19:05 Фетие: Егейско бягство между древни гробници и тюркоазени плажове
- 18:58 ЦСКА иска смяна на съдията за реванша с Лудогорец
- 18:51 Падането на Константиновка: Във ВСУ сравняват ситуацията с краха в Покровск