ЕС и Свят 21.02.2022 14:44 Снимка: ДНЕС+
Сърбия преговаря за производството на назалната руска ваксина срещу COVID
Сръбският министър за иновации и технологично развитие Ненад Попович каза, че очаква в Сърбия, наред с ваксината срещу COVID-19 „Спутник лайт“, да започне производството и на назалната руска ваксина, която, както посочват руските специалисти, приета заедно с обикновената ваксина, дава стопроцентова защита, предаде ТАНЮГ.
Попович посочи, че се водят преговори с руския институт "Гамалея" за производството на ваксината „Спутник лайт“, която е еднодозова, а през март или април се очаква да дойде в Сърбия директорът на института Александър Гинцбург, предава БТА.
Ще разговаряме и за производството на назална ваксина, която ще се ползва като спрей, вече е приета от много политици, бизнесмени, актьори, певци и е показала изключителни резултати досега, каза той./БТА
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:27 Костадинова не е подала всички документи, за да напусне БОК
- 16:20 Китай за убийството на Али Лариджани и ирански лидери от Израел: Това е недопустимо!
- 16:12 КНСБ с декларация за честен и прозрачен парламентарен вот преди старта на предизборната кампания
- 15:57 Педро Санчес към Крум Зарков: Успех на изборите и с нетърпение очаквам да работим заедно
- 15:50 Итън Хоук критикува културата на смартфоните и навиците на младите посетители в кината
- 15:42 Опашки от коли по бензиностанциите в Гърция, хората се запасяват с гориво
- 15:37 Сирски: През тази година Русия планира да мобилизира още над 400 000 бойци
- 15:34 НАП Варна участва във форум „Кариери“ 2026 на Икономическия университет