ЕС и Свят 24.09.2023 18:24 Снимка: ДНЕС+
Сърбия отхвърли косовските обвинения за нападението над полицейски патрул
Председателят на сръбския парламент Владимир Орлич заяви, че косовският премиер Албин Курти „бърза да обвини сърбите“ за убийството на косовски полицай тази нощ, докато всъщност самият Курти иска ескалация на място, съобщи БТА, като се позова на Асошиейтед прес.
По-рано Курти съобщи, че неизвестни лица са открили стрелба по полицейски патрул в село Банска, община Лепосавич в населеното със сръбско мнозинство Северно Косово. В резултат на стрелбата е бил убит един полицай, а друг е бил ранен. „Организирана престъпност, политически, финансово и логистично подкрепяна от Белград, атакува нашата държава“, написа Курти във Фейсбук.
От своя страна Орлич заяви по телевизия „Първа“, че Курти „казва, че това е някаква организирана акция на професионалисти. Те трябва да са били идентифицирани и той знае кои и какво са те.“
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:22 Мъж хвърли взривно устройство пред централата на ФБР в Ню Йорк (ВИДЕО)
- 21:11 Хороскоп за вторник, 21 юли 2026 г.
- 19:31 "Велт: "Коалицията на желаещите" не успява да обедини редиците си
- 19:23 Крал Чарлз Трети назначи Анди Бърнам за премиер на Великобритания
- 19:15 Шишков: Старите договори за пътно строителство няма да бъдат прекратявани, но контролът ще е строг
- 19:07 Златомира Мострова от ИТН влезе в борда на директорите на НКЖИ
- 18:59 Стоичков се забавлява с внуците си
- 18:52 Три новооткрити гробници хвърлят нова светлина върху елита на древен Египет