С убийството на демонстрант играта загрубя в Украйна
ЕС и Свят 22.01.2014 09:55
Един демонстрант беше убит с огнестрелно оръжие от милицията в Киев, твърди опозицията в момент, когато силите на реда започнаха щурм срещу протестиращите в четвъртия ден от ожесточените сблъсквания.
"Мъжът почина тази сутрин, вероятно от куршум на снайперист", посочи пред АФП източник от опозицията, добавяйки, че сблъскванията с полицията тази нощ са станали в центъра на Киев. Министерството на вътрешните работи е потвърдило информацията за смъртния случай, но според Интерфакс не е уточнило характера на раните. Към 06.00 ч. по Гринуич силите на реда предприеха щурм срещу демонстрантите, намиращи се зад барикади на улица "Грушевски" в центъра на столицата.
На кадри, излъчени от украинската телевизия, се вижда, че милиционери арестуват демонстранти. От медицински пункт на опозицията заявиха, че снощи един демонстрант е починал, след като паднал от 10 м. височина, без да дадат подробности за обстоятелствата около нещастния случай. Засега вътрешното министерство не е потвърдило тази информация.
От неделя насам обстановката в Киев е крайно напрегната със сблъсквания между демонстранти, хвърлящи коктейли Молотов, и милиционерите, стрелящи с каучукови куршуми и хвърлящи шокови гранати. Щурмът на силите на реда става в момент, когато премиерът Микола Назаров заплаши снощи, че ще се прибегне до сила срещу "провокаторите". /АФП /БГНЕС
"Мъжът почина тази сутрин, вероятно от куршум на снайперист", посочи пред АФП източник от опозицията, добавяйки, че сблъскванията с полицията тази нощ са станали в центъра на Киев. Министерството на вътрешните работи е потвърдило информацията за смъртния случай, но според Интерфакс не е уточнило характера на раните. Към 06.00 ч. по Гринуич силите на реда предприеха щурм срещу демонстрантите, намиращи се зад барикади на улица "Грушевски" в центъра на столицата.
На кадри, излъчени от украинската телевизия, се вижда, че милиционери арестуват демонстранти. От медицински пункт на опозицията заявиха, че снощи един демонстрант е починал, след като паднал от 10 м. височина, без да дадат подробности за обстоятелствата около нещастния случай. Засега вътрешното министерство не е потвърдило тази информация.
От неделя насам обстановката в Киев е крайно напрегната със сблъсквания между демонстранти, хвърлящи коктейли Молотов, и милиционерите, стрелящи с каучукови куршуми и хвърлящи шокови гранати. Щурмът на силите на реда става в момент, когато премиерът Микола Назаров заплаши снощи, че ще се прибегне до сила срещу "провокаторите". /АФП /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:24 Радев: Това е бюджетът на реалността. Където и да бръкнеш, кражбите са били огромни
- 14:21 Симеон Щерев излезе с позиция след трагичната кончина на състезателката Жанет Немет
- 14:13 Ройтерс: Джей Ди Ванс и Марко Рубио имат разминавания в публичните си позиции за Иран и Израел
- 14:05 Портрет на любовницата на Пикасо Дора Маар беше продаден в Sotheby's за 1,7 милиона долара
- 13:58 Мицкоски: Ако промените в конституцията са последното искане, да го формализираме някак
- 13:50 Световното в САЩ счупи всички рекорди по посещаемост още преди елиминиционната фаза
- 13:42 ВСС с нов състав до 17 октомври след окончателни промени в Закона за съдебната власт
- 13:35 Областна администрация-Варна: Морската вода в района на Офицерския плаж е безопасна