ЕС и Свят 19.01.2026 17:08 Снимка: ДНЕС+
Руски военни кораби пристигнаха на изложението DIMDEX в Доха
Военни кораби на Русия, Франция и Саудитска Арабия влязоха в пристанището Хамад в Доха, Катар, за да участват в международното военноморско изложение и конференция DIMDEX 2026. Това съобщи Катарската новинарска агенция, цитирани от ТАСС и "Фокус".
Военни кораби от Кувейт, Оман, Русия, Саудитска Арабия и Франция, както и десантният кораб на катарския флот Ал-Фулк, влязоха в пристанището Хамад.
Официалната церемония по откриването ще се състои на 19 януари с участието на висши делегации, а мястото ще бъде отворено за обществеността от 20 до 22 януари.
Според организационния комитет на DIMDEX, руският флот ще представи фрегатата на Тихоокеанския флот "Маршал Шапошников". Франция изпрати фрегатата Provence в Катар, Оман – високоскоростния кораб за поддръжка Al-Mubshir. Саудитска Арабия ще демонстрира високоскоростните прехващащи катери, а Кувейт – ракетния катер Ал-Гару.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:34 Евростат: България е трета в еврозоната по икономически растеж
- 09:22 Захарова: Световните чиновници трябва да призоват да бъде „хванат нацистът“ Зеленски
- 09:13 Орбан: Потисническата машина на Брюксел работи отново в Унгария, ще я пометем след април
- 09:03 Локомотив на товарен влак се запали в Русе
- 08:52 Близо две трети от младите лекари планират да останат в България
- 08:42 Патриарх Даниил отслужи заупокойна света литургия в Байлово в памет на Дядо Добри
- 08:31 Експерт: Липсва филтър за психическата стабилност при издаването на разрешителни за оръжия
- 22:50 Хороскоп за неделя, 15 февруари 2026 г.