
ЕС и Свят 14.07.2023 12:11 Снимка: ДНЕС+
Русия закрива консулството на Полша в Смоленск
Руският премиер Михаил Мишустин подписа заповед за закриване на консулската служба на Полша в Смоленск. Документът е публикуван на официалния портал за правна информация, предаде агенция ТАСС.
Той посочи, че е приел предложението на руското външно министерство за закриване на консулството на Република Полша.
Решението за закриване е взето като отговор на неприятелските антируските действия на полското правителство. Мишустин уточни, че става дума за незаконно изземване на руска дипломатическа собственост на полска територия и значително намаляване на дипломатическото присъствие на Русия в Полша.
Заповедта на правителството на Руската федерация, одобрена като ответна мярка, дава възможност да се възстанови паритетът на консулските служби на Русия в Полша и Полша в Русия, добави той.
![]() |
1 | 2.09247 |
![]() |
1 | 2.26029 |
![]() |
10 | 3.85803 |
![]() |
100 | 4.03449 |
![]() |
1 | 1.66908 |
Последни новини
- 09:16 Един човек е загинал при взрив в бар в Мадрид
- 09:09 Убийство в музей в Берлин
- 09:01 Сет Роугън и Джийн Смарт са сред първите, спечелили награди „Еми“ тази година
- 08:54 Прокуратурата се очаква да поиска постаянен арест за побойника от летище "Васил Левски"
- 08:46 Каква е силата на очите? Мистика, генетика и още нещо...
- 08:39 Времето: Леко застудяване в началото на учебната година и циганско лято до края на месеца
- 08:30 15 септември е. Днес прага на училище ще прекрачат 716 00 ученици в над 2300 училища
- 19:33 Народният театър открива сезона с мистична премиера на „Последният час на Мерилин Монро“