ЕС и Свят 22.04.2025 16:05 Снимка: ДНЕС+
Русия удари военни заводи и обекти в Одеса, Киев, Днепропетровск и други региони
В нощта на 22 април руските войски нанесоха серия от удари по цели в Украйна. Няколко удара са нанесени по обекти в района на Днепропетровск. С приближаването на фронта до границата на този регион обектите на неговата територия започнаха да бъдат поразявани много по-често. В същото време е регистрирано засилено използване на руски ФАБ с универсални модули за управление и контрол, предава порталът "Военное обозрение".
Голям пожар е избухнал след въздушен удар с дронове "Геран" в индустриалната зона на Одеса. По последни данни са ударени обекти на бившия съветски научноизследователски институт "Щорм", на чиято територия киевският режим е организирал производство и съхранение на оръжие и военна техника. Това предприятие се намира на изток от летище Одеса.
По същото време има и други атаки срещу военни обекти в Одеса. Съобщава се за пожар на територията на Одеското морско пристанище, където има складове с оръжия, включително западно производство.
Поредица от експлозии бяха регистрирани и в района на Киев - в района на летище Бориспол, превърнато от киевските власти в логистичен център за съхранение и претоварване на оръжие, боеприпаси и военна техника.
Във вторник вечерта бяха нанесени удари и по цели в Сумска и Харковска области. И в двата региона руските въоръжени сили напредват. Регистрират се нови настъпления на север от Купянск, където се разширява предмостието на десния бряг на река Оскол - на запад от селището Двуречная.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:21 Хороскоп за неделя, 26 юли 2026 г.
- 19:35 Китай евакуира над 20 000 души заради приближаващия тайфун Ноул
- 19:24 Експерт: Европейската сигурност е невъзможна без Турция
- 19:14 Защо Демерджиев се скатава и хвърля димки за Калушев, вместо да представи доказателствата
- 19:03 Мъск: Да се изисква от Русия да изтегли войските си от Украйна е нереалистично
- 18:52 Киев обяви "протест до дупка" в подкрепа на Михайло Федоров
- 18:40 НАП: Ревизията на Демерджиев не е показала данъчни задължения или средства с неясен произход
- 18:29 Иван Шишков: Поръчката за над 1 милиард евро за основни ремонти ще бъде прекратена