ЕС и Свят 12.11.2025 19:35 Снимка: ДНЕС+
Русия обяви готовност да възобнови преговорите с Украйна в Истанбул, чака отговора на Киев
Москва отново заяви готовност да възобнови преговорите с Киев в Истанбул, но украинската страна, според руски дипломати, все още не е отговорила на предложението, пише РБК-Украина, позовавайки се на публикация в руските медии.
"Русия изрази готовност да продължи преките преговори с Украйна по всяко време, ако от страна на Киев бъде проявена политическа воля. Руските дипломати отбелязват, че позицията на Москва по този въпрос остава непроменена – Истанбулската платформа остава отворена, а турските партньори потвърждават готовността си да приемат страните за диалог.
Представителят на Русия подчерта, че инициативата за връщане към преговорите остава актуална и при наличие на интерес от страна на Украйна Москва е готова да възобнови дискусиите без забавяне".
Украинската медия припомня, че по време на предишните кръгове Москва вече е предала на Киев редица предложения за организиране на преговорния процес.
Сред тях са инициативи за създаване на три работни групи, които биха могли да провеждат срещи в онлайн формат.
Въпреки това, украинската страна все още не е дала положителна реакция на тези инициативи.
Руската страна продължава да счита Истанбул за удобно и подходящо място за диалог, като подчертава, че всичко зависи от политическото решение на Киев.
По-рано преговорите между Украйна и Русия се провеждаха в Истанбул с посредничеството на Турция.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10803 |
GBP
|
1 | 2.22152 |
RON
|
10 | 3.84703 |
TRY
|
100 | 4.00074 |
USD
|
1 | 1.6897 |
Последни новини
- 20:44 Хороскоп за четвъртък, 13 ноември 2025 г.
- 19:35 Русия обяви готовност да възобнови преговорите с Украйна в Истанбул, чака отговора на Киев
- 19:27 Кметът на Киев Виталий Кличко: Украйна с остър недостиг на войници, хиляди мъже бягат
- 19:20 Песков: Пауъл не е поискал да изслуша позицията на Русия, представена от Ушаков
- 19:14 „Булгаргаз“ предлага по-ниска цена на природния газ през декември
- 19:06 Тръмп: САЩ нямат талантливи хора, които да заемат работни места в страната
- 18:58 Захарова: Британците искаха да провалят преговорите за Украйна със статия във "Файненшъл таймс"
- 18:51 Всички на борда на турския военен самолет, който се разби в Грузия, са загинали