ЕС и Свят 15.08.2025 19:19 Снимка: ДНЕС+
Русия обяви, че е поела контрол над Александроград в Донецка област
Руските войски са поели контрол над Александроград в Донецката народна република. "Само за една седмица са освободени седем населени места", съобщават от Министерството на отбраната на Русия, цитирани от ТАСС и "Фокус".
"Подразделения на групировката войски "Восток" в резултат на активни и решителни действия освободиха Александроград в Донецката народна република“, посочват от руското ведомство.
"Също така за една седмица бяха освободени Щербиновка, Яблоновка, Луначарское, Суворово, Никаноровка и Искра", се допълва в съобщението.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:38 Дейвид Бекъм получи звезда на Алеята на славата в Холивуд
- 19:28 Йоан Запрянов: "Кошница с грижа" - същото като "Достъпно за вас", няма да работи
- 19:17 Топ съдията на Англия се контузи, сменят му първия наряд
- 19:07 По разпореждане на властите "Антропик" спира достъпа до най-новите си модели за всички потребители
- 18:56 Така необозначени полицейски коли ловят нарушители по пътищата (ВИДЕО)
- 18:44 САЩ одобриха придобиването на "Уорнър Брос Дискавъри" от "Парамаунт" за $111 млрд.
- 18:34 След първия си ден на борсата SpaceX вече се оценява на над $2 трилиона
- 18:22 Искала да стане монахиня, но се превърна в ангел на Victoria's Secret: Адриана Лима