Рогозин се присмя на мюнхенското шоу на Порошенко

ЕС и Свят 08.02.2015 08:48

Вицепремиерът на Русия Дмитрий Рогозин с ирония коментира поредното шоу, което президентът на Украйна изнесе в рамките на конференцията в Мюнхен. В своя профил в Туитър Рогозин съобщи, че с любопитство след представленията на фокусника Порошенко „по време на задграничните му гастроли“.
В събота по време на своята реч на конференцията по сигурността в Мюнхен Порошенко започна внезапно да размахва някакви документи, твърдейки, че това са „паспорти и военни билети на руски войници и офицери“, и настоя Западът да започне да доставя оръжие в Украйна.

Това не е първият път, в който Порошенко ползва реквизит за своите изпълнения. През януари на икономическия форум в Давос украинският президент донесе със себе си парче от взривен до Волноваха автобус. Цинизмът и лицемерието на тази проява предизвика цяла вълна от негативни коментари в интернет.
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355