ЕС и Свят 20.07.2023 19:11 Снимка: ДНЕС+
Родителите с деца до 11 години в Румъния могат да работят по четири дни в месеца дистанционно
Румънският президент Клаус Йоханис обнародва днес закон, който дава възможност на служителите, които отглеждат деца на възраст до 11 години, да работят дистанционно по четири дни в месеца, съобщава новинарският сайт Зиаре.
"При желание служителите, които отглеждат деца на възраст до 11 години, могат да се възползват от четири дни месечно работа от вкъщи или дистанционна работа (...), с изключение на ситуациите, в които естеството или видът на работата не позволяват извършване на дейността при такива условия", се посочва в нормативния акт.
Ако и двамата родители или настойници са трудещи се, искането трябва да бъде придружено от декларация на собствена отговорност от другия родител или настойник, че не е поискал в същия период извършване на трудовата дейност от вкъщи или дистанционно, предава БТА.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:21 Хороскоп за четвъртък, 29 януари 2026 г.
- 19:33 Киър Стармър води в Китай делегация от 50 бизнесмени, среща се със Си Цзинпин
- 19:25 Защо над 600 китайски автокъщи затвориха бизнеса си в Русия
- 19:17 Осъдиха бивш френски сенатор, че е упоил депутатка, за да я изнасили
- 19:10 Мелания Тръмп след масовите протести в Минеаполис: Аз съм против насилието, трябва да се обединим
- 19:03 Москва: Двамата руски моряци от танкера "Маринера" са освободени и пътуват към Русия
- 18:55 Сивата икономика на Германия достигна половин трилион евро
- 18:50 Проф. Огнян Герджиков: Казусът с Андрей Гюров е много сериозен