Робърт Ауман: Западът сгреши в Украйна
ЕС и Свят 23.09.2014 18:59
Западните страни направиха грешка в Украйна. Смятам, че Западът не трябваше да започва тези неща и да се намесва в Украйна. Това казва в интервю за "Ютарни лист" Нобеловият лауреат за икономика 84-годишният Робърт Ауман.
Украйна влиза в зоната на руското влияние и това винаги е било така. Ако вие искате мир в света, не трябва да закачате мечката, казва още Ауман, който е известен със своите крайнодесни убеждения.
Според него западните страни трябва да се оттеглят от този регион. "Ако утре Владимир Путин отиде в Мексико и там започне да извършва някаква революция, повярвайте ми това ще предизвика голямо безпокойство в САЩ. Същото се случи и тук. След разпадането на СССР все още има руска и западна зона за влияние и вие не трябва да люлеете кораба. Западните държави, поне засега, не бяха агресивни, не се намесваха, а и не трябваше. Когато обаче един проблем започне, тогава теориите не ви помагат", казва Ауман.
По отношение на Ивицата Газа той не смята, че става въпрос за нещо, което е избухнало сега, а за конфликт, който продължава вече много десетилетия с арабите. Понякога става горещ, понякога утихва, добавя той. "Тук не става въпрос за сблъсък за израелци и палестинци, а за сблъсък между евреи и араби. И ние сме палестинци, моята съпруга е еврейка от Палестина. Евреите и арабите воюват почти от век. По тази причина не можем да говорим за сегашен конфликт. Палестина е арабска и еврейска едновременно", казва Ауман. /БГНЕС
Украйна влиза в зоната на руското влияние и това винаги е било така. Ако вие искате мир в света, не трябва да закачате мечката, казва още Ауман, който е известен със своите крайнодесни убеждения.
Според него западните страни трябва да се оттеглят от този регион. "Ако утре Владимир Путин отиде в Мексико и там започне да извършва някаква революция, повярвайте ми това ще предизвика голямо безпокойство в САЩ. Същото се случи и тук. След разпадането на СССР все още има руска и западна зона за влияние и вие не трябва да люлеете кораба. Западните държави, поне засега, не бяха агресивни, не се намесваха, а и не трябваше. Когато обаче един проблем започне, тогава теориите не ви помагат", казва Ауман.
По отношение на Ивицата Газа той не смята, че става въпрос за нещо, което е избухнало сега, а за конфликт, който продължава вече много десетилетия с арабите. Понякога става горещ, понякога утихва, добавя той. "Тук не става въпрос за сблъсък за израелци и палестинци, а за сблъсък между евреи и араби. И ние сме палестинци, моята съпруга е еврейка от Палестина. Евреите и арабите воюват почти от век. По тази причина не можем да говорим за сегашен конфликт. Палестина е арабска и еврейска едновременно", казва Ауман. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:24 Сблъсъци с полицията и изгорени американски знамена след президентските избори в Колумбия
- 10:16 Египет записа първа победа на световно първенство
- 10:10 Техеран: Имаме споразумение за Ормузкия проток
- 10:03 Вратари герои, червен картон и ключова VAR намеса белязаха мача Белгия-Иран
- 09:55 Кучето на загиналата в Пирин туристка насочило спасителите към тялото ѝ
- 09:47 Испания изля гнева си с разгром над безпомощните саудитци
- 09:39 Тръмп: Стармър ще подаде оставка, пожелавам му всичко добро
- 09:32 Управляващите обмислят държавните чиновници да плащат осигуровки, но поетапно