ЕС и Свят 26.10.2024 11:40 Снимка: ДНЕС+
Републиканците в Конгреса: Харис подстрекава към нов опит за убийството на Тръмп
Лидерите на републиканците в Конгреса на САЩ обвиниха днес Камала Харис, че подбужда към политическо насилие срещу Доналд Тръмп и подстрекава към нов опит за убийство, след като демократката определи съперника си на президентските избори на 5 ноември като „фашист“, предаде Франс прес.
Определянето на политическия опонент като „фашист“ рискува да подбуди друг потенциален убиец да се опита да лиши избирателите от избор преди вота“, заявиха Мич Макконъл и Майк Джонсън в съвместно изявление, визирайки двата опита за убийство срещу републиканския кандидат през последните месеци.
Американският народ не иска „президент на САЩ, който се възхищава на диктатори и е фашист“, заяви вицепрезидентката в сряда на публична среща с избиратели в Пенсилвания, организирана от телевизия Си Ен Ен.
Коментарите на Камала Харис последваха разкритията на бившия началник на канцеларията на Доналд Тръмп в Белия дом Джон Кели, който заяви, че бившият президент е казал, че нацисткият диктатор Адолф Хитлер е „направил добри неща“.
Бившият сътрудник на милиардера заяви също, че Тръмп отговаря на определението за фашист.
Кандидатът на Републиканската партия също така многократно е определял опонентката си като „фашистка“, както и като „марксистка“ и „комунистка“, и е обвинявал демократите, че с речите си подтикват към насилие срещу него, пише БТА.
Обвиненията на републиканците са отхвърляни от Харис, която многократно е осъждала всяко политическо насилие.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:58 Хороскоп за събота, 28 февруари 2026 г.
- 19:59 Проблем в мрежата на Виваком засегна много от абонатите на доставчика
- 19:35 Сикорски: Полската военна помощ за Украйна надхвърли 3,5 милиарда евро
- 19:28 Какво става, когато AI се сдобие с "ядрените кодове"
- 19:20 Юнайтед се отчете, уволнението на Аморим е струвало 16 милиона паунда
- 19:13 Кание Уест търси помощ в испански лечебен център заради поведението си
- 19:06 Летищата в Китай бият рекорди
- 18:58 Anthropic се опълчи на Пентагона: Не иска AI-оръжия и масово наблюдение с изкуствен интелект