ЕС и Свят 21.11.2020 16:38 Снимка: ДНЕС+
Размирици в Бразилия след убийството на чернокож
Протести избухнаха в Бразилия след смъртта на 40-годишен чернокож мъж, пребит до смърт от охранители в супермаркет, съобщава "Спутник".
Мъжът - заварчик от Порто Алегре, е бил убит на 19 ноември.
На видео, публикувано в социалните мрежи, се вижда как двама охранители го пребиват. Те са задържани. Единият от тях е служител във военната полиция, който взимал смени като охрана.
Случаят се разследва. Той обаче разбуни духовете в Бразилия. Гневни тълпи атакуваха магазини на световна верига в цялата страна.
В Порто Алегре полицията е използвала сълзотворен газ и шокови гранати, за да разгони стотиците протестиращи, които са щурмували един от супермаркетите. Изпочупени магазини имаше и в Рио де Жанейро и столицата Бразилия./news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:42 Огнян Минчев: ПП и ДБ имат достатъчно основание да прекратят мъчителното си съвместно съществуване
- 18:34 Белгия ще предаде на Украйна 15 бронирани машини за противовъздушна отбрана
- 18:27 "Политико": Белият дом съставил черен списък на страните от НАТО, които не го подкрепили за Иран
- 18:19 МС прие Стратегия за проиводействие на радикализацията и тероризма (2026 - 2030 г.)
- 18:11 Иван Христанов: Хижа "Ветра" е превърната в бардак, държавата ще си я върне
- 18:07 Шарл Мишел обвини Урсула фон дер Лайен в узурпация на власт
- 18:04 Започва преглед на състоянието на противорадиационните укрития на територията на Варна
- 17:55 Азиатски кораби може да подновят преминаването през Ормузкия проток въпреки рисковете