"Райънеър" спира от лятото на 2025 г. полетите си до Дортмунд, Лайпциг и Дрезден

ЕС и Свят 10.10.2024 18:49 Снимка: ДНЕС+

"Райънеър" спира от лятото на 2025 г. полетите си до Дортмунд, Лайпциг и Дрезден

Авиокомпания "Райънеър" (Ryanair) съобщи днес, че от лятото на 2025 г. спира полетите си до летищата в три от градовете в Германия. Ирландската нискотарифна авиокомпания посочва, че причина за това решение са високите летищни такси, които трябва да плаща, за да лети до тези аерогари, предаде ДПА.

"Райънеър" прекратява полетите си до Дортмунд в западната част на Германия, както и до Лайпциг и Дрезден в източната част на страната.

Полетите на нискотарифната авиокомпания до и от северногерманския град Хамбург ще бъдат съкратени с 60 процента, а до и от летище Берлин-Бранденбург (BER) - с 20 процента, както беше съобщено през август, посочва ДПА.

"Райънеър" спира да лети по общо 22 маршрута от Хамбург, посочва Блумбърг. Авиопревозвачът намалява броя на полетите си в Германия с 12 процента в сравнение с лятото на 2024 година.

Ирландската авиокомпания посочва, че решението й се дължи "на липсата на успех от страна на германското правителство" да намали данъците и летищните такси, които плащат авиокомпаниите. Това възпрепятства възстановяването и растежа на авиосектора, допълва най-голямата европейска авиокомпания, на база брой превозени пътници, предават от БТА.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355