ЕС и Свят 08.07.2022 17:25 Снимка: ДНЕС+
Радио Китай: За правителството на САЩ изборите са по-важни от интересите на гражданите
Напоследък американски медии често съобщават, че администрацията на Джо Байдън разглежда отмяната на част от високите мита, наложени от предишното американско правителство върху вноса на китайски стоки, за да облекчи натиска от рекордната инфлация в страната.
На 5 юли множество медии в САЩ цитираха източници, според които Байдън може да отмени „малка част“ от митата – за едва 10 милиарда долара, или около 2,7 процента от всички китайски стоки на стойност 370 милиарда долара.
Множество факти и данни през последните четири години показват, че САЩ практически се провалиха в търговската си война срещу Китай. Статистическите данни на организацията „Подкрепа на американците за свободна търговия“ показват, че заради търговска война, американските потребители са плащали допълнително 129 милиарда долара от средата на 2018 г. до април тази година, съобщава Радио Китай.
Една от най-важните причини за всичко това са изборните кампании. Американската политическа система прави така, че политиците са превърнати в „роби на изборите“ и правят всичко, за да се харесат на избирателите и запазят постовете си. Когато наближат междинните избори, като тази есен, политиците се фокусират върху кампаниите си и в момента различни групи по интереси в САЩ имат различни позиции за това дали и до каква степен да се отменят митата върху китайските стоки, затова Белият дом се колебае при вземане на съответните решения.
Всъщност, откакто САЩ започнаха търговската война срещу Китай преди четири години, китайците свикнаха с капризите на американските политици. По всички въпроси, включително митата, Пекин не само слуша изказванията, но и наблюдава действията на Вашингтон. Китай реагира спокойно на непрекъснатите промени в САЩ, продължава да следва своята стратегия и се фокусира върху собствените си дела.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:51 Хороскоп за понеделник, 30 март 2026 г.
- 19:34 Eманюел Тод: Западът се превръща в банда терористични държави
- 19:22 Кошмарът на Тръмп: Той губи! В Иран САЩ загубиха военно оборудване за 2 млрд. долара
- 19:11 Росица Матева: Максимално ще бъде ограничена възможността за смени на членове на СИК
- 19:01 Дронове навлязоха във въздушното пространство на Финландия
- 18:50 Мохамед Халаф: Мащабна сухопътна офанзива в Иран за продължителен период е малко вероятна
- 18:40 Израелската полиция не позволи на латинския патриарх на Йерусалим да отслужи литургия за Цветница
- 18:29 Жената, намушкала четирима в София: Не харесвам германци. Извърших го в интерес на обществото