Путин зове Запада да тласне Киев към преговори

ЕС и Свят 29.08.2014 18:27

Руският президент Владимир Путин призова Запада да осъзнае, че украинските власти не могат да възстановят реда в страната.

Путин смята още, че е необходимо европейските страни да убедят Киев да започне преговори с югоизточната част на страната. "Позицията на нашите (западни) партньори си я обясних. Вече разбрах, да ние трябва да седнем на масата за преговори, но те трябва да разберат, че украинското правителство не е в състояние да въдвори ред", обясни Путин. Той отбеляза още, че украинските власти трябва да започнат преговори, но не по технически въпроси, а по-същество", подчерта президентът.

Според него на първо място трябва да се обсъди какви права имат гражданите в югоизточната част на страната. Всичко това трябва да бъде формулирано в закони. За това трябва да говорим", заяви Путин. /ИТАР-ТАСС
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355