Путин: Защо да не ме наричат цар
ЕС и Свят 28.09.2015 14:36
И какво от това ако ме наричат цар! Знаете ли, наричат ме по най-различни начини. Това каза руският президент Владимир Путин пред американските тв канали CBS и PBS. Пълният текст от интервюто е поместен на официалния сайт на Кремъл.
На уточняващия въпрос на водещия, че един експерт от ЦРУ му е казал, че Путин знае да омайва хората, руският президент отговори: Ако са ви казали подобно нещо от ЦРУ, най-вероятно това е истина, те не са лоши експерти.
Путин подчерта, че знае със сигурност, че САЩ са свързани със свалянето на бившия украински президент Виктор Янукович, и че САЩ вече не го и крият. Според Путин абсолютно неприемливо е решаването на какъвто и да е вътрешнополитически въпрос чрез „цветни революции”, преврати и антиконституционен начин. „Ние имаме с какво да се гордеем, но нямаме никаква мания за супердържавност на Русия на световната сцена”, подчерта Путин. На въпрос дали подкрепя това, което прави сирийският президент в страната и по-специално случващото се с милионите бежанци и стотиците хиляди, които са загинали, много от които са убити от хора на Асад, Путин отговори с въпрос: „А вие какво мислите? Дали е правилно това, че тези, които подкрепят въоръжената опозиция и терористичните организации, с единствена цел да свалят Асад, не се и замислят, че страната е напълно унищожена, включително и държавните институции?”.
Според Путин, Русия дава военна и хуманитарна помощ само на легитимната сирийска армия съгласно устава на ООН и отново повтори, че Русия няма да участва в никаква военна операция на територията на Сирия или на други държави, и при всички положения подобно нещо не планира към днешна дата. /БГНЕС, CBS, PBS
На уточняващия въпрос на водещия, че един експерт от ЦРУ му е казал, че Путин знае да омайва хората, руският президент отговори: Ако са ви казали подобно нещо от ЦРУ, най-вероятно това е истина, те не са лоши експерти.
Путин подчерта, че знае със сигурност, че САЩ са свързани със свалянето на бившия украински президент Виктор Янукович, и че САЩ вече не го и крият. Според Путин абсолютно неприемливо е решаването на какъвто и да е вътрешнополитически въпрос чрез „цветни революции”, преврати и антиконституционен начин. „Ние имаме с какво да се гордеем, но нямаме никаква мания за супердържавност на Русия на световната сцена”, подчерта Путин. На въпрос дали подкрепя това, което прави сирийският президент в страната и по-специално случващото се с милионите бежанци и стотиците хиляди, които са загинали, много от които са убити от хора на Асад, Путин отговори с въпрос: „А вие какво мислите? Дали е правилно това, че тези, които подкрепят въоръжената опозиция и терористичните организации, с единствена цел да свалят Асад, не се и замислят, че страната е напълно унищожена, включително и държавните институции?”.
Според Путин, Русия дава военна и хуманитарна помощ само на легитимната сирийска армия съгласно устава на ООН и отново повтори, че Русия няма да участва в никаква военна операция на територията на Сирия или на други държави, и при всички положения подобно нещо не планира към днешна дата. /БГНЕС, CBS, PBS
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:17 Теменужка Петкова за бюджета на Радев: Разходите са с 3 млрд повече от кабинета "Желязков"
- 09:09 Правосъдният министър: В съдебната система има семейни зависимости
- 09:02 Съдът глоби директора на НДК за конфликт на интереси
- 08:54 Васил Велев: Този бюджет е по-реалистичен и стъпва на здрава основа. Можеше да е с повече реформи
- 08:46 Германия е най-засегнатата страна в Европа от атаки със зловреден софтуер
- 08:38 Лавров: Украйна не би могла да нанася удари срещу Русия без пряка американска помощ
- 08:33 Два труса над 7 по Рихтер разтърсиха Венецуела, има разрушени сгради и вероятно за хиляди жертви
- 08:31 Белгия разследва възможен украински опит за саботаж срещу кораб с руски втечнен газ