Путин ще се срещне с Ахмадинеджад в Пекин
ЕС и Свят 07.06.2012 00:00
Президентът на Русия Владимир Путин, който е на посещение в Пекин, ще се срещне в китайската столица с президента на Иран Махмуд Ахмадинеджад.
Срещите ще се осъществят в рамките на срещата на организацията на азиатските държави ШОС, на която Пекин ще е домакин. С Махмуд Ахмадинеджад Путин ще дискутира ситуацията около иранската ядрена програма и възобновяването на преговорите между Техеран и "шесторката" (Русия, САЩ, Китай, Франция, Великобритания, ООН). "Личният контакт с Ахмадинеджад ще позволи на Владимир Владимирович да усети в дълбочина ситуацията и настроенията на Техеран около проблема с иранската ядрена програма", заявиха от руската правителствена делегация. "Беседата между двамата лидери е от особено значение в контекста на предстоящите преговори по иранския проблем в Москва, където бе решено те да се проведат след срещата на "шесторката" в Багдад на 23-24 май". Становището на Кремъл по иранския проблем е в унисон с това на "шесторката", но с известен нюанс: "Иран има право на развиване на ядрената си енергетика за мирни цели под надеждния контрол на Международната агенция по атомна енергетика (МААЕ). Както е известно, Техеран твърди, че ядрената му програма е с чисто енергийна насоченост, докато САЩ и съюзниците им са на мнение, че целта е създаването на ядрено оръжие. /БГНЕС
Срещите ще се осъществят в рамките на срещата на организацията на азиатските държави ШОС, на която Пекин ще е домакин. С Махмуд Ахмадинеджад Путин ще дискутира ситуацията около иранската ядрена програма и възобновяването на преговорите между Техеран и "шесторката" (Русия, САЩ, Китай, Франция, Великобритания, ООН). "Личният контакт с Ахмадинеджад ще позволи на Владимир Владимирович да усети в дълбочина ситуацията и настроенията на Техеран около проблема с иранската ядрена програма", заявиха от руската правителствена делегация. "Беседата между двамата лидери е от особено значение в контекста на предстоящите преговори по иранския проблем в Москва, където бе решено те да се проведат след срещата на "шесторката" в Багдад на 23-24 май". Становището на Кремъл по иранския проблем е в унисон с това на "шесторката", но с известен нюанс: "Иран има право на развиване на ядрената си енергетика за мирни цели под надеждния контрол на Международната агенция по атомна енергетика (МААЕ). Както е известно, Техеран твърди, че ядрената му програма е с чисто енергийна насоченост, докато САЩ и съюзниците им са на мнение, че целта е създаването на ядрено оръжие. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:02 Джокович иска да стартира бизнес с Надал и Федерер
- 16:51 Нов силен трус разлюля Венецуела, докато спасители издирват още над 50 000 изчезнали
- 16:40 Прокуратурата възложи цялостна проверка на пътя, по който стана катастрофата с камион
- 16:28 Тръмп пусна паспорт със собствено изображение
- 16:17 Отново катастрофа с ТИР, ударени са и три автомобила край Невестино
- 16:06 Хванаха 1500 флакона райски газ и кокаин край клуб в Созопол
- 15:54 Идват горещини! Максималните температури ще бъдат между 31° и 36°
- 15:42 Шефове на агенции ще взимат колкото председателя на парламента - 6565 евро