ЕС и Свят 10.05.2022 16:37 Снимка: ДНЕС+
Путин се загрижи за горските пожари в Сибир
Руският президент Владимир Путин разпореди на регионалните власти да се справят с горските пожари в Сибир, съобщава "Ройтерс".
Той бе категоричен, че не може да се повтори миналогодишният пожарен сезон - най-големият в историята.
По време на онлайн среща, излъчена по държавната телевизия, Путин посочи, че пожарите причиняват значителни материални щети и представляват заплаха за живота, околната среда и икономиката.
Не можем да допуснем повторение на ситуацията от миналата година, когато горските пожари бяха най-продължителните и интензивни през последните години, подчерта президентът.
Изпълняващият длъжността министър на извънредните ситуации Александър Чупрян съобщи, че общо от началото на годината на руска територия е имало 4000 горски пожара на площ от 270 000 хектара - площ, по-голяма от Люксембург.
Сезонът на пожарите през 2021 г. беше най-големият досега в Русия с 18,8 милиона хектара унищожени гори, сочат данни на "Грийнпийс Русия".
Най-малко осем души загинаха в Сибир в събота, когато пожари разрушиха стотици сгради в няколко села, а силните ветрове възпрепятстваха усилията за потушаване на пламъците.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:27 Полша издаде европейска заповед за арест на бивш зам.-министър, укрил се в Унгария
- 19:20 Полицията на Капитолия арестува младеж, тичал въоръжен към сградата на Конгреса
- 19:12 Алиансът на Сара Вагенкнехт внесе иск в Конституционния съд срещу резултата от изборите през 2025 г.
- 19:05 Росен Карадимов, КЗК: Ще следим търговията с плодове и зеленчуци в секторния анализ на храни
- 18:57 Прокурорската колегия на ВСС избра единодушно Емилия Русинова за градски прокурор на София
- 18:50 Борислав Цеков: Не служебно, а "Петроханско" правителство на замитането и "ала-бала" с машините
- 18:42 Мика Зайкова: Задачата на служебния премиер е да прави честни избори, а не бюджет
- 18:35 Георги Марков: Кабинетът "Гюров" е антиТРЪМП! Сорос взе властта в България