Путин се обяви за спиране на войната в Сирия
ЕС и Свят 16.12.2016 10:33
Държавният глава на Русия Владимир Путин обяви, че следващата фаза в сирийския конфликт е спиране на огъня в цялата арабска държава, информират световни агенции.
"Следващият етап - постигане на договорености за пълно прекратяване на огъня на цялата територия на Сирия", обяви президентът на Русия.
Той добави по време на пресконференция в Япония, че се опитва с турския колега Реджеп Ердоган да инициират нов кръг мирни преговори, които да се проведат в столицата на Казахстан Астана.
Тези разговори ще бъдат в допълнение към инициираните от ООН преговори, които се провеждат в Женева, добави той.
От думите му стана ясно, че "активно се преговаря" със сирийската опозиция, а Турция има медиаторска роля.
Ситуацията в Палмира е в резултат на противоречивите действия на водената от САЩ коалиция, на сирийските власти и Русия, убеден е той.
Според него освобождението на Алепо е по-важно от ситуацията в Палмира.
"Въпросът за Палмира смятам, че е чисто символичен. Но по отношение на военното и политическо значение Алепо, разбира се, е много по-важна тема", смята руският президент.
"Всичко, което се случи в Палмира е в резултат на некоординирани действия между така наречената международна коалиция, сирийските власти и Русия", изтъкна Путин в Токио след руско-японски преговори.
По-рано беше съобщено, че за последните 24 часа повече от 6 хиляди души са евакуирани от град Алепо след влязлото в сила спиране на огъня. Според турски представители броят на евакуираните достига 8 хиляди души./news.bg
"Следващият етап - постигане на договорености за пълно прекратяване на огъня на цялата територия на Сирия", обяви президентът на Русия.
Той добави по време на пресконференция в Япония, че се опитва с турския колега Реджеп Ердоган да инициират нов кръг мирни преговори, които да се проведат в столицата на Казахстан Астана.
Тези разговори ще бъдат в допълнение към инициираните от ООН преговори, които се провеждат в Женева, добави той.
От думите му стана ясно, че "активно се преговаря" със сирийската опозиция, а Турция има медиаторска роля.
Ситуацията в Палмира е в резултат на противоречивите действия на водената от САЩ коалиция, на сирийските власти и Русия, убеден е той.
Според него освобождението на Алепо е по-важно от ситуацията в Палмира.
"Въпросът за Палмира смятам, че е чисто символичен. Но по отношение на военното и политическо значение Алепо, разбира се, е много по-важна тема", смята руският президент.
"Всичко, което се случи в Палмира е в резултат на некоординирани действия между така наречената международна коалиция, сирийските власти и Русия", изтъкна Путин в Токио след руско-японски преговори.
По-рано беше съобщено, че за последните 24 часа повече от 6 хиляди души са евакуирани от град Алепо след влязлото в сила спиране на огъня. Според турски представители броят на евакуираните достига 8 хиляди души./news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 01:12 Хороскоп за вторник, 23 юни 2026 г.
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан
- 19:24 33% от местата в ръководствата на публичните компании ще бъдат за по-слабо представения пол
- 19:21 Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула
- 19:17 Русия разполага с най-мощната противоракетна система в света - A-235 защитава Москва
- 19:09 В САЩ произведоха възпоменателни монети с надпис „Свобода“ и „Вярваме в Бог"
- 19:02 Откриха гробници, които може да са предшественици на пирамидите в Египет
- 18:55 Грушко: НАТО реално се готви за война с Русия до 2030 г.