Путин създава нова армия от резервисти

ЕС и Свят 19.07.2015 21:13

Руският президент Владимир Путин издаде указ за сформирането на нови резервистки сили, съобщи Ройтерс. Нареждането е част от мерките за подобряване на обучението и бойната готовност на армията заради напрежението със Запада, породено от кризата в Украйна.

Предвижда се новите резервистки сили отначало да са от около 5 хиляди души, казаха от руското министерство на отбраната. Те ще се различават от съществуващия вече резерв на руската армия по това, че служещите в него, заети на непълен работен ден, ще получават месечно възнаграждение и ще имат редовни учения и подготовка.

От пролетта над 150 хиляди руснаци са получили писма от армията, за да изпълнят военната си служба, като около 3500 не са се явили.

Междувременно бе съобщено, че ЦРУ е следило Владимир Путин много преди той да стане президент, твърди в. “Таймс”. Държавният глава е бил обект на задълбочен интерес от страна на американското разузнаване още когато е заемал поста заместник-кмет на Санкт Петербург през 90-те години. Според бившия шеф на ЦРУ в Москва Ричард Палмър още тогава Путин е бил неразделна част от разграбването на държавата, като е участвал в тъмни сделки в продължение на години.

Заради близките си връзки с Путин бил следен и бившият германски канцлер Герхард Шрьодер. Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков заяви по повод шпионажа, че това отдавна е известно на руските власти./24chasa.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355