Путин с най-нисък рейтинг от четири години насам
ЕС и Свят 11.06.2010 16:53
Рейтингът на руския премиер Владимир Путин е най-нисък от четири години насам, но той продължава да се радва на по-голяма популярност от президента Дмитрий Медведев, сочат резултатите от публикувано днес проучване.
Според изследването на института ФОМ, осъществено на 5 и 6 юни сред 2000 души, 61% от анкетираните са изразили доверие в Путин. Това е най-ниският рейтинг на силния мъж в Русия от 2006 г. насам, когато беше 54%, допълва близкият до управляващите институт, който редовно прави проучвания на общественото мнение.
В началото на годината Путин се ползваше с одобрението на 69% от руснаците. 53% от участниците в анкетата са изразили доверие в президента Медведев, най-ниското ниво от първото тримесечие на 2009 г. в разгара на икономическата криза. В началото на годината той регистрира най-добрия си резултат от изборите през март 2008 г. с 62% одобрение.
Анкетата не дава никакво обяснение за спада на популярността на тандема, управляващ Русия, но според независимия анализатор Дмитрий Орешкин той се дължи на недоволството на обществото от икономическото и социалното положение. "Работещите установяват, че качеството им на живот не се подобрява, а напротив, отчасти се влошава", заяви Орешкин пред АФП. /БГНЕС
Според изследването на института ФОМ, осъществено на 5 и 6 юни сред 2000 души, 61% от анкетираните са изразили доверие в Путин. Това е най-ниският рейтинг на силния мъж в Русия от 2006 г. насам, когато беше 54%, допълва близкият до управляващите институт, който редовно прави проучвания на общественото мнение.
В началото на годината Путин се ползваше с одобрението на 69% от руснаците. 53% от участниците в анкетата са изразили доверие в президента Медведев, най-ниското ниво от първото тримесечие на 2009 г. в разгара на икономическата криза. В началото на годината той регистрира най-добрия си резултат от изборите през март 2008 г. с 62% одобрение.
Анкетата не дава никакво обяснение за спада на популярността на тандема, управляващ Русия, но според независимия анализатор Дмитрий Орешкин той се дължи на недоволството на обществото от икономическото и социалното положение. "Работещите установяват, че качеството им на живот не се подобрява, а напротив, отчасти се влошава", заяви Орешкин пред АФП. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:35 Единадесет души загинаха при самолетна катастрофа във Франция
- 19:24 Илон Мъск на 55
- 19:14 Словения възобновява отношенията си с Израел
- 19:04 Легендата на киното Мел Брукс стана на 100
- 18:53 Демерджиев проверява за доставката на мантинели 2 фирми, зад които стоял бивш премиер
- 18:41 Русия изгражда луксозен курорт в Камчатка за над 800 милиона долара
- 18:34 Арх. Панайотова: Държавата в лицето на министър Шишков почва да узаконява собственото си бездействие
- 18:28 МО предупреждава за придвижване на военни колони по пътищата в понеделник