Путин: Рузвелт сплоти нацията на САЩ, сегашната администрация я разделя
ЕС и Свят 23.12.2016 19:48
Руският президент Владимир Путин заяви, че сегашната американска администрация разделя нацията на САЩ, сплотена от президента Франклин Делано Рузвелт.
“Рузвелт сплоти нацията, сегашната администрация я разделя. Призивът да не се гласува за Тръмп е стъпка към разделението на народа... Демократите в САЩ губят на всички фронтове“, това каза руският президент Владимир Путин по време на годишната си пресконференция, цитиран от РИА Новости.
„Малко ме изненада изказванията на други официални представители на действащата администрация в САЩ, които по някаква причина започнаха да доказват, че въоръжените сили на САЩ са най-мощните в света. С това никой не спори“, каза Путин, но допълни, че „Руската федерация в момента е по-силна от всеки потенциален агресор“.
Държавният глава посочи също, че основавайки се на взаимната симпатия между американския и руския народ може да се създадат добри отношения между двете страни.
„Във факта, че републиканците в САЩ симпатизират на руския президент, виждам признаци, че те имат едни и същи идеи за структурата на света и за ценностите с нас. Това е подходяща предпоставка за изграждане на добри отношения“, каза държавният глава.
Путин посочи също, че няма „нищо необичайно“ в избирането на Доналд Тръмп за президент. „Що се отнася до новоизбрания президент на САЩ Тръмп то тук няма нищо ново. По време на своята предизборна кампания той говори за необходимостта от засилване на ядрения компонент на САЩ, за подсилване на армията. В това няма нищо необичайно“, заяви той. /РИА Новости, АФП
“Рузвелт сплоти нацията, сегашната администрация я разделя. Призивът да не се гласува за Тръмп е стъпка към разделението на народа... Демократите в САЩ губят на всички фронтове“, това каза руският президент Владимир Путин по време на годишната си пресконференция, цитиран от РИА Новости.
„Малко ме изненада изказванията на други официални представители на действащата администрация в САЩ, които по някаква причина започнаха да доказват, че въоръжените сили на САЩ са най-мощните в света. С това никой не спори“, каза Путин, но допълни, че „Руската федерация в момента е по-силна от всеки потенциален агресор“.
Държавният глава посочи също, че основавайки се на взаимната симпатия между американския и руския народ може да се създадат добри отношения между двете страни.
„Във факта, че републиканците в САЩ симпатизират на руския президент, виждам признаци, че те имат едни и същи идеи за структурата на света и за ценностите с нас. Това е подходяща предпоставка за изграждане на добри отношения“, каза държавният глава.
Путин посочи също, че няма „нищо необичайно“ в избирането на Доналд Тръмп за президент. „Що се отнася до новоизбрания президент на САЩ Тръмп то тук няма нищо ново. По време на своята предизборна кампания той говори за необходимостта от засилване на ядрения компонент на САЩ, за подсилване на армията. В това няма нищо необичайно“, заяви той. /РИА Новости, АФП
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 01:12 Хороскоп за вторник, 23 юни 2026 г.
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан
- 19:24 33% от местата в ръководствата на публичните компании ще бъдат за по-слабо представения пол
- 19:21 Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула
- 19:17 Русия разполага с най-мощната противоракетна система в света - A-235 защитава Москва
- 19:09 В САЩ произведоха възпоменателни монети с надпис „Свобода“ и „Вярваме в Бог"
- 19:02 Откриха гробници, които може да са предшественици на пирамидите в Египет
- 18:55 Грушко: НАТО реално се готви за война с Русия до 2030 г.