Путин разговаря с Обама, ще се срещнат през юни
ЕС и Свят 01.03.2013 20:12
Президентите на Русия и САЩ Владимир Путин и Барак Обама проведоха телефонен разговор, по време на който изразиха готовност да развиват активно сътрудничеството във всички области, съобщи пресслужбата на Кремъл.
"Ръководителите поеха ангажимент да взаимодействат плътно по "горещите" международни теми - Сирия, уреждането на близкоизточния проблем, Иран, КНДР и плановете в областта на противоракетната отбрана", се казва в комюникето на руското президентство.
Двамата държавния глави е се договориха да имат двустранна среща по време на форума на Г-20 в Северна Ирландия на 17 2 18 юни. Освен това Путин потвърди поканата към Обама да направи официално посещение в Русия. /БГНЕС
"Ръководителите поеха ангажимент да взаимодействат плътно по "горещите" международни теми - Сирия, уреждането на близкоизточния проблем, Иран, КНДР и плановете в областта на противоракетната отбрана", се казва в комюникето на руското президентство.
Двамата държавния глави е се договориха да имат двустранна среща по време на форума на Г-20 в Северна Ирландия на 17 2 18 юни. Освен това Путин потвърди поканата към Обама да направи официално посещение в Русия. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:11 Папа Лъв XIV разгневи екипа на Тръмп заради доктрината за „справедлива война“
- 09:01 Локомотив на пътнически влак се запали край Карнобат, няма пострадали
- 08:52 Светият Синод: Не е в нашата компетентност да се произнасяме за санкциите срещу патриарх Кирил
- 08:41 Министър Димитър Стоянов провери сглобяването на бойните машини „Страйкър“ в ТЕРЕМ
- 08:32 "Ройтерс": Руски ястреби призовават Путин да ескалира войната и да прекрати преговорите със САЩ
- 22:22 Хороскоп за събота, 27 юни 2026 г.
- 19:35 Иво Христов иска да възстановим членството си към научен институт в Русия
- 19:28 Отмениха наказанието на Невена Зартова за забавени дела и пропуски като прокурорски шеф