Путин разговаря с Обама, ще се срещнат през юни

ЕС и Свят 01.03.2013 20:12

Президентите на Русия и САЩ Владимир Путин и Барак Обама проведоха телефонен разговор, по време на който изразиха готовност да развиват активно сътрудничеството във всички области, съобщи пресслужбата на Кремъл.

"Ръководителите поеха ангажимент да взаимодействат плътно по "горещите" международни теми - Сирия, уреждането на близкоизточния проблем, Иран, КНДР и плановете в областта на противоракетната отбрана", се казва в комюникето на руското президентство.
Двамата държавния глави е се договориха да имат двустранна среща по време на форума на Г-20 в Северна Ирландия на 17 2 18 юни. Освен това Путин потвърди поканата към Обама да направи официално посещение в Русия. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355