Путин призна, че е имало нарушения на изборите

ЕС и Свят 06.03.2012 16:34

Новоизбраният президент на Русия Владимир Путин призна, че е имало нередности на проведените избори на 4 март и призова зa разследване.

„Разбира се, имаше нарушения. Ние трябва да ги установим, да ги премахнем, за да стане ясно за всички", изтъкна той.

"Аз разчитам на максимален контрол и мониторинг на ситуацията", каза Путин пред адвокати по време на форум в Москва.

Путин спечели трети президентски мандат с гласовете на 64% от руските граждани. Той бе последван от лидерa на комунистите Генадий Зюганов, който получи под 18%.

Зюганов и опозицията като цяло отказват да признаят резултатите от изборите, защото ги смятат за нелегитимни.

От ОССЕ обявиха, че изборите са били „ясно изопачени" в полза на Путин.

Припомняме, че новият стар президент управлява страната в периода 2000-2008 година. /news.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355