Путин организира световна среща за спасяването на тигрите
ЕС и Свят 20.11.2010 10:43
Руският премиер Владимир Путин ще бъде домакин на безпрецедентен форум идната седмица - среща на върха за спасяването на тигрите.
За форума в Санкт Петербург ще пристигнат китайският премиер Вън Цзябао, президентът на Световната банка Робърт Зелик, лидери от общо 13 държави, обитавани от тигри. Целта на срещата е да се набележат мерки за спасяването на най-големите котки на планетата. Днес от тях са останали само 3 200 екземпляра срещу 100 000 преди едно столетие.
Рядко красивите тигри са жертви на бракониерството, особено силно разпространено в Индия и Китай. Там части на тигрите се използват за традиционната медицина и за поддържане на половата мощ. Очаква се участниците в срещата да одобрят инициативата на Световната банка и на благотворителна организация за защита на дивата природа, чиято цел е да се удвои популацията на тигрите до 2022 година.
"За първи път лидери в света се събират, за да обсъдят спасяването на отделен вид", заяви Джим Лийп, представител на въпросната благотворителна организация. "Срещата може би е последният шанс за тигъра. Зад решетките трябва да видим бракониерите, а не тигрите", заяви на свой ред Робър Зелик. Изследване гласи, че заради нелегална търговия през миналото десетилетие са убити над 1000 тигри, което прави от 104 до 119 тигъра всяка година. "Шампион" в това отношение е Индия, а вицешампион Китай. /Дарик радио
За форума в Санкт Петербург ще пристигнат китайският премиер Вън Цзябао, президентът на Световната банка Робърт Зелик, лидери от общо 13 държави, обитавани от тигри. Целта на срещата е да се набележат мерки за спасяването на най-големите котки на планетата. Днес от тях са останали само 3 200 екземпляра срещу 100 000 преди едно столетие.
Рядко красивите тигри са жертви на бракониерството, особено силно разпространено в Индия и Китай. Там части на тигрите се използват за традиционната медицина и за поддържане на половата мощ. Очаква се участниците в срещата да одобрят инициативата на Световната банка и на благотворителна организация за защита на дивата природа, чиято цел е да се удвои популацията на тигрите до 2022 година.
"За първи път лидери в света се събират, за да обсъдят спасяването на отделен вид", заяви Джим Лийп, представител на въпросната благотворителна организация. "Срещата може би е последният шанс за тигъра. Зад решетките трябва да видим бракониерите, а не тигрите", заяви на свой ред Робър Зелик. Изследване гласи, че заради нелегална търговия през миналото десетилетие са убити над 1000 тигри, което прави от 104 до 119 тигъра всяка година. "Шампион" в това отношение е Индия, а вицешампион Китай. /Дарик радио
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:05 Дете и баща му паднаха от атракцион в Антоново, след като седалката на люлката се скъса
- 13:53 Борисов прави кабинет в сянка, в сегашния се справял само Копринков
- 13:41 Меси срещу Роналдо чак на финал. Всички 1/16-финали на световното по футбол
- 13:29 Гуцанов: Трябва да има добра комуникация между БСП, Радев и ПП за обща кандидатура за президент
- 13:17 Никола Минчев: В този бюджет разходите за администрацията се увеличават с милиард и половина
- 13:05 Цолов триумфира в Австрия и завърза битката за световната титла
- 12:53 Ново земетресение в Япония - този път с магнитуд 6,1
- 12:43 Разгадаха тайната на цветното зрение при човека