Путин: Опитите за разстройване на руско-американските отношения са грешка
ЕС и Свят 30.03.2017 17:47
Опитите за разстройване на руско-американските дипломатически отношения са грешка. Това заяви руският лидер Владимир Путин на Международния форум "Арктика - територия на диалога" в Архангелск, цитиран от руски медии.
Мисля, че не е в интерес на американския народ да има абсурдни руско-американски отношения. Какво искаме? Да минимизираме отношенията си като цяло, попита той.
По думите му Русия вярва, че САЩ са велика сила и Москва иска да установи добро партньорство с Вашингтон.
"Ние възприемаме и се отнасяме към САЩ като велика сила, с която искаме да установим много добро партньорство. Останалото са лъжи и измислици", каза той.
Подчертавайки, че руската заплаха е използвана в САЩ "за целите на вътрешния политически дневен ред", Путин подчерта, че "тази антируска карта е използвана в интерес на индивидуални политически сили в САЩ".
Той определи като безсмислица информацията, че срещите на руския посланик в САЩ Сергей Кисляк с американски представители са актове на шпионаж.
"Контактите на нашия посланик в САЩ са ограничени. Всяка среща се възприема като акт на шпионаж. Това не е ли безсмислица", поясни той и допълни, че американският посланик Джон Тафт комуникира с правителството и представители на руски компании без Москва да го спъва. /news.bg
Мисля, че не е в интерес на американския народ да има абсурдни руско-американски отношения. Какво искаме? Да минимизираме отношенията си като цяло, попита той.
По думите му Русия вярва, че САЩ са велика сила и Москва иска да установи добро партньорство с Вашингтон.
"Ние възприемаме и се отнасяме към САЩ като велика сила, с която искаме да установим много добро партньорство. Останалото са лъжи и измислици", каза той.
Подчертавайки, че руската заплаха е използвана в САЩ "за целите на вътрешния политически дневен ред", Путин подчерта, че "тази антируска карта е използвана в интерес на индивидуални политически сили в САЩ".
Той определи като безсмислица информацията, че срещите на руския посланик в САЩ Сергей Кисляк с американски представители са актове на шпионаж.
"Контактите на нашия посланик в САЩ са ограничени. Всяка среща се възприема като акт на шпионаж. Това не е ли безсмислица", поясни той и допълни, че американският посланик Джон Тафт комуникира с правителството и представители на руски компании без Москва да го спъва. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан
- 19:24 33% от местата в ръководствата на публичните компании ще бъдат за по-слабо представения пол
- 19:21 Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула
- 19:17 Русия разполага с най-мощната противоракетна система в света - A-235 защитава Москва
- 19:09 В САЩ произведоха възпоменателни монети с надпис „Свобода“ и „Вярваме в Бог"
- 19:02 Откриха гробници, които може да са предшественици на пирамидите в Египет
- 18:55 Грушко: НАТО реално се готви за война с Русия до 2030 г.
- 18:47 НАСА вижда огромен потенциал за добив на ресурси от най-голямата луна на Сатурн