Путин не се отказва от ядрената енергетика

ЕС и Свят 16.03.2011 10:27

Путин заяви, че не вижда възможност за отказ от ядрената енергетика заради авариите в АЕЦ в Япония.

"Невъзможно е да се говори за световен енергиен баланс без ядрена енергетика", заяви Путин на пресконференция в Минск, където е за среща на върха по търговски и енергийни въпроси с колегите си от Казахстан и Беларус.

Според него ядрената централа „Фукушима 1" е била с остаряло оборудване.

Междувременно президентът на САЩ Барак Обама заяви, че е „дълбоко загрижен" от потенциалните човешки жертви след земетресението и последвалата ядрена криза в Япония и призова за повишаване на сигурността на американските ядрени обекти.

„Смятам, че е важно за нас непрекъснато да работим за усъвършенстване на ядрените технологии и за подобряване на сигурността им", допълни той. /News.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355