Путин: Натискът над руските медии в чужбина е неприемлив
ЕС и Свят 29.09.2017 14:14
Натискът върху руските медии в чужбина е неприемлив. Това обяви говорителят на Кремъл Дмитрий Песков, цитиран от местни медии и Ройтерс.
Песков поясни, че руският лидер Владимир Путин е провел среща със Съвета за сигурност на Русия и на нея са стигнали до заключението, че има неприемлив натиск върху руските медии в чужбина. Путин е подчертал, че този натиск е особено осезаем в последно време.
"Беше подчертано, че подобен натиск върху руските медии е неприемлив", изтъкна Песков пред журналисти. Говорителят не посочи конкретни държави, които оказват натиск.
По-рано тази седмица външното министерство на Русия обвини Вашингтон, че притиска RT и предупреди, че ще предприеме ответни мерки.
Правосъдното министерство на САЩ е поискало служители на RT да се регистрират като чуждестранни агенти или ще им бъде ограничена работата в САЩ.
В същото време руският телекомуникационен регулатор обвини американския телевизионен канал CNN International, че нарушава руските закони. Регулаторът добави, че е привикал представители на телевизията във връзка с проблема.
Нарушенията са свързани с лиценза за излъчване на телевизията.
От Роскомнадзор поясниха, че ще продължат "системно да следят" чуждестранните медии на руска територия.
Запитан дали действията на регулатора са политически мотивирани, ръководителят Александър Жаров изтъкнал пред Интерфакс: "Не работя в политическа агенция. Работя в регулатор".
Вчера говорителят на руското външно министерство Мария Захарова съобщи, че американските власти са поискали телевизия RT да се регистрира като "чуждестранен агент" в САЩ.
Според Захарова това поставя под опасност безопасността на служителите, защото са задължени да разкриват лична информация./news.bg
Песков поясни, че руският лидер Владимир Путин е провел среща със Съвета за сигурност на Русия и на нея са стигнали до заключението, че има неприемлив натиск върху руските медии в чужбина. Путин е подчертал, че този натиск е особено осезаем в последно време.
"Беше подчертано, че подобен натиск върху руските медии е неприемлив", изтъкна Песков пред журналисти. Говорителят не посочи конкретни държави, които оказват натиск.
По-рано тази седмица външното министерство на Русия обвини Вашингтон, че притиска RT и предупреди, че ще предприеме ответни мерки.
Правосъдното министерство на САЩ е поискало служители на RT да се регистрират като чуждестранни агенти или ще им бъде ограничена работата в САЩ.
В същото време руският телекомуникационен регулатор обвини американския телевизионен канал CNN International, че нарушава руските закони. Регулаторът добави, че е привикал представители на телевизията във връзка с проблема.
Нарушенията са свързани с лиценза за излъчване на телевизията.
От Роскомнадзор поясниха, че ще продължат "системно да следят" чуждестранните медии на руска територия.
Запитан дали действията на регулатора са политически мотивирани, ръководителят Александър Жаров изтъкнал пред Интерфакс: "Не работя в политическа агенция. Работя в регулатор".
Вчера говорителят на руското външно министерство Мария Захарова съобщи, че американските власти са поискали телевизия RT да се регистрира като "чуждестранен агент" в САЩ.
Според Захарова това поставя под опасност безопасността на служителите, защото са задължени да разкриват лична информация./news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:55 Лидерът на СДС Румен Христов призова ГЕРБ, "ПП" и "ДБ" да издигнат общ кандидат
- 11:47 Започва проверка заради влошеното качество на водите на Офицерския плаж
- 11:40 Комплекс за социални услуги - ЦСРИ към Фондация „Владиславово“
- 11:39 Случай на Ку-треска във Варна
- 11:31 Петролът поевтиня след края на преговорите между САЩ и Иран в Швейцария
- 11:24 Потвърдените случаи на ебола в Конго са вече над 1000
- 11:16 Повечето британци са разочаровани от Брекзит
- 11:08 Сметната палата: Глобите и жертвите растат, а над 523 млн. лв. стоят във Фонда за пътна безопасност