Путин: Можеше да се избегне разпадът на Съветския съюз
ЕС и Свят 23.09.2016 19:53
Владимир Путин заяви, че разпадът на СССР е могло да бъде избегнат. На среща с лидерите на политическите партии в Кремъл руският президент каза, че страната е трябвало да поеме по пътя към демократичните промени.
“Вие знаете какво ми е отношението към Съветския съюз. Това можеше и да не се случва. Можеше да се проведат промените, включително и демократичните, и без това”, каза Путин.
Президентът напомни, че страната е била ръководена от комунистическа партия, а не “някаква друга, която е прокарвала идеите на национализма или други разрушителни идеи, пагубни за самата държава”.
Владимир Путин предложи на депутатите в новата Държавна дума да подкрепят кандидатурата на Вячеслав Володин за председател на долната камара на руския парламент, съобщи РИА Новости.
Володин е първи зам.-ръководител на администрацията в Кремъл. Досегашният шеф на руската Дума - Сергей Наришкин, пък бе назначен за шеф на Службата за външно разузнаване. “Вячеслав Викторович (Володин) знае какво означава да работиш в парламента, самият той е бил доста време депутат, а и в президентската администрация поддържаше пряк контакт с депутатския корпус, с лидерите на групи, с партиите, това бе част от професионалните му задължения.
Надявам се, че всичко това ще му помогне да организира дейността си и в долната парламентарна камара”, изтъкнал президентът. Мнозина виждаха у Володин основния архитект на вътрешната политика на Кремъл през последните пет години, отбелязва АП. Въпреки че до голяма степен оставаше в сянка, той е смятан за един от най-влиятелните държавници в Русия.
“Вие знаете какво ми е отношението към Съветския съюз. Това можеше и да не се случва. Можеше да се проведат промените, включително и демократичните, и без това”, каза Путин.
Президентът напомни, че страната е била ръководена от комунистическа партия, а не “някаква друга, която е прокарвала идеите на национализма или други разрушителни идеи, пагубни за самата държава”.
Владимир Путин предложи на депутатите в новата Държавна дума да подкрепят кандидатурата на Вячеслав Володин за председател на долната камара на руския парламент, съобщи РИА Новости.
Володин е първи зам.-ръководител на администрацията в Кремъл. Досегашният шеф на руската Дума - Сергей Наришкин, пък бе назначен за шеф на Службата за външно разузнаване. “Вячеслав Викторович (Володин) знае какво означава да работиш в парламента, самият той е бил доста време депутат, а и в президентската администрация поддържаше пряк контакт с депутатския корпус, с лидерите на групи, с партиите, това бе част от професионалните му задължения.
Надявам се, че всичко това ще му помогне да организира дейността си и в долната парламентарна камара”, изтъкнал президентът. Мнозина виждаха у Володин основния архитект на вътрешната политика на Кремъл през последните пет години, отбелязва АП. Въпреки че до голяма степен оставаше в сянка, той е смятан за един от най-влиятелните държавници в Русия.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 08:51 Бабиш забрани на чешкия президент да присъства на срещата на върха на НАТО
- 08:43 Антон Кутев: Искаше ми се да вървим много по-бързо, искаше ми се да сме много по-решителни
- 08:36 Иван Шишков: Къщите в "Баба Алино" трябва да бъдат съборени, няма друго решение
- 08:28 САЩ временно свалят петролните санкции срещу Иран
- 01:12 Хороскоп за вторник, 23 юни 2026 г.
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан
- 19:24 33% от местата в ръководствата на публичните компании ще бъдат за по-слабо представения пол
- 19:21 Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула