Путин, Меркел и Оланд преговарят за украинския дълг към „Газпром”
ЕС и Свят 14.06.2014 19:28
По инициатива на Ангела Меркел и Франсоа Оланд днес са се провели телефонни разговори с руския президент Владимир Путин по повод на украинския дълг към „Газпром”. За това се съобщава в официалния сайт на Кремъл.
Темата на разговорите между тримата лидери е била свързана със сложната ситуация в Украйна, както и с украинския дълг към руската компания „Газпром”. Засегнати са и новите условия в региона, след като Украйна подпише споразумението за асоцииране с Европейския съюз.
Разговорите между тримата лидери предшестват насрочените за 21 часа московско време преговори в Киев между „Нафтогаз” и „Газпром” с участието на еврокомисар Гюнтер Йотингер. /БЛИЦ
Темата на разговорите между тримата лидери е била свързана със сложната ситуация в Украйна, както и с украинския дълг към руската компания „Газпром”. Засегнати са и новите условия в региона, след като Украйна подпише споразумението за асоцииране с Европейския съюз.
Разговорите между тримата лидери предшестват насрочените за 21 часа московско време преговори в Киев между „Нафтогаз” и „Газпром” с участието на еврокомисар Гюнтер Йотингер. /БЛИЦ
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:38 Фискалният съвет: Бюджет 2026 влошава дългосрочната фискална устойчивост
- 15:30 Казахстан е готов да доставя гориво на Русия, ако поиска
- 15:26 Телепортация или гаф? Джани Инфантино се появи на два мача едновременно на Мондиала
- 15:15 Ройтерс: Джей Ди Ванс и Марко Рубио говорят по различен начин за Иран и Израел
- 15:07 Любомир Николов: 20 собственици на незаконни имоти са задържани при акцията в рйон „Приморски“
- 14:59 Пламен Абровски, МЗХ: Парите за земеделие в бюджета ще бъдат достатъчни
- 14:51 Нова присъда за бившата първа дама на Южна Корея
- 14:44 Инсулт на шофьор причини катастрофа с камион на АМ "Тракия"