Путин: Исках да стана разузнавач
ЕС и Свят 01.02.2012 18:01
Руският премиер Владимир Путин призна, че в детството си е мечтал да работи като разузнавач, но не съжалява, че впоследствие е станал президент.
На среща с млади юристи, които планират да станат независими наблюдатели на президентските избори, един от участниците в нея попита премиера, който се бори за най-високия пост в държавата, какъв е мечтал да стане като дете.
"Станах такъв, за какъвто мечтаех – исках да работя в службите за външно разузнаване", заяви Путин. Премиерът призна, че специално е влязъл в Юридическия факултет на Санкт - Петербургския държавен университет, защото му казали, че за да работи в разузнаването трябва да има юридическо образование.
"Не съм правил нищо специално в тази насока. Една година преди да ме разпределят, сътрудник на службите се срещна с мен и ме попита дали искам да работя с тях, аз отговорих: искам", разкри Путин.
"Никога не съм мислил, че мога да стана държавен глава. Никога не ми е идвало на ум. Заминах за чужбина, работих там, върнах се, а след това нещата се стекоха така, както знаете. Не съжалявам, защото този пост ми даде възможност да служа на родината си, на народа си, да се реализирам. Особено е приятно да видиш, когато има реален резултат", каза Путин.
Той сравни това със строителна площадка. "Пристигаш на площадката – тя е празна, тръгваш си – има построена сграда. Много бих желал след мен да остане стабилното здание на съвременна Русия", подчерта Путин. /БГНЕС
На среща с млади юристи, които планират да станат независими наблюдатели на президентските избори, един от участниците в нея попита премиера, който се бори за най-високия пост в държавата, какъв е мечтал да стане като дете.
"Станах такъв, за какъвто мечтаех – исках да работя в службите за външно разузнаване", заяви Путин. Премиерът призна, че специално е влязъл в Юридическия факултет на Санкт - Петербургския държавен университет, защото му казали, че за да работи в разузнаването трябва да има юридическо образование.
"Не съм правил нищо специално в тази насока. Една година преди да ме разпределят, сътрудник на службите се срещна с мен и ме попита дали искам да работя с тях, аз отговорих: искам", разкри Путин.
"Никога не съм мислил, че мога да стана държавен глава. Никога не ми е идвало на ум. Заминах за чужбина, работих там, върнах се, а след това нещата се стекоха така, както знаете. Не съжалявам, защото този пост ми даде възможност да служа на родината си, на народа си, да се реализирам. Особено е приятно да видиш, когато има реален резултат", каза Путин.
Той сравни това със строителна площадка. "Пристигаш на площадката – тя е празна, тръгваш си – има построена сграда. Много бих желал след мен да остане стабилното здание на съвременна Русия", подчерта Путин. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:40 Хороскоп за неделя, 28 юни 2028 г.
- 19:35 Водачът на "Хизбула": Против съм споразумението между Израел и Ливан
- 19:24 Около 7 млн. души са засегнати от земетресението във Венецуела
- 19:14 Катастрофа на Макс Верстапен прати Джордж Ръсел на първа позиция в Австрия
- 19:03 Румен Радев: Предстои ми среща с Александър Вучич
- 18:52 Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
- 18:41 Василев: Как пък веднъж не направиха "техническа грешка" да дадат повече пари за майчински и детски
- 18:30 Опустошителна буря остави хиляди на тъмно в Нова Зеландия (ВИДЕО)