Путин: Имаме всички основания да смятаме, че ще победим терористите в Сирия в най-близко бъдеще

ЕС и Свят 20.10.2017 08:31

Руският президент Владимир Путин заяви, че досегашните политики за преодоляването на конфликтите в света вече не действат, а нови още не са изработени. Пред международния дискусионен клуб "Валдай" той прогнозира, че Москва и Дамаск скоро ще победят терористите в Сирия.

Имаме всички основания да смятаме, че ще победим терористите в най-близко бъдеще. Но това все още не ни дава право да празнуваме и да кажем, че е дошъл краят им. Защото тероризмът като феномен има дълбоки корени.

Руският президент добави, че мирният процес в арабската страна се развива положително и заяви, че вече има предложение за свикването на Конгрес, в който да се включат всички етнически общности в Сирия.

Генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг изрази задоволство от поражението на "Ислямска държава" в сирийската ? крепост Ракка, която беше превзета от арабско-кюрдски сили с подкрепата на Съединените щати след над четиримесечни сражения, предаде Франс прес. По думите му, групировката е загубила над 85 процента от територията, която контролираше, но съвместните усилия в борбата с тероризма трябва да продължат. /bnr.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355