Путин и Тимошенко се срещнаха, отиват заедно на газовата среща на върха

ЕС и Свят 17.01.2009 16:14

Премиерите на Русия и на Украйна се срещнаха в Белия дом в Москва (сградата на правителството на Руската федерация). Само няколко минути след като си стиснаха ръцете, те се отправиха към Кремъл за участие в международната конференция на върха за транзита на руски газ за Европа, предаде ИТАР-ТАСС.

След като конференцията приключи, двамата ще се върнат да продължат разговорите си, уточнява агенцията. Газовата среща на върха в Москва ще премине при закрити врати. Повече от 400 руски и чужди журналисти ще отразяват международното събитие по въпросите на транзита на природен газ и специално за тях в Кремъл е организиран пресцентър. След приключване на конференцията участниците ще дадат пресконференция. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355