Протестиращи и полиция влязоха в сблъсъци заради Дилма Русеф

ЕС и Свят 05.09.2016 08:39

Органите на реда използваха сълзотворен газ, за да разпръснат хилядите протестиращи
Полицията в Сао Пауло, най-големия град в Бразилия, влезе в сблъсъци с демонстранти, които излязоха на протест срещу отстраняването на президента Дилма Русеф и срещу заменилия я на поста Мишел Темер, съобщи Асошиейтед прес.

За да разпръсне хилядите демонстранти, призовани на протест от леви организации и профсъюзи, близки до Партията на трудещите се на Русеф, полицията използва сълзотворен газ. По-малобройни протести срещу Темер имаше вчера в Рио Де Жанейро, Куритиба и други бразилски градове.

Самият Темер, който е на форума на Г-20 в китайския град Ханчжоу, омаловажи протестите. Демонстрациите са организирани от малки непопулярни групи, а в страна с 204 млн. население, те не са представителна извадка за настроенията в Бразилия, заяви той.

CHF CHF 1 2.09314
GBP GBP 1 2.24705
RON RON 10 3.85484
TRY TRY 100 4.15759
USD USD 1 1.69116