Превзеха Службата за сигурност на Украйна в Славянск
ЕС и Свят 12.04.2014 17:31
Инициативна група от Донецката република е превзела и административната сграда на Службата за сигурност на Украйна, предаде УНИАН, като се позова на съобщение, публикувано на сайта на Главното управление на Министерството на вътрешните работи на Украйна в Донецка област.
„Инициативната група на Донецката република е превзела административната сграда на Службата за сигурност на Украйна в град Славянск”, се казва в съобщението, като се припомня, че днес сутринта хора от същата група окупираха и сградата на едно от полицейските управления в града.
Междувременно украинският външен министър призова Русия да сложи край на "провокативните действия" от нейни агенти в Източна Украйна, след като проруски активисти завзеха сградите на местния отдел на МВР и на Службата за сигурност на Украйна в източния град Славянск, предаде Ройтерс.
Изпълняващият длъжността външен министър Андрий Дешчица съобщи, че е разговарял по телефона с руския си колега Сергей Лавров по този въпрос.
Русия отрича да подкрепя сепаратистите, които са окупирали общо четири административни сгради в източните райони на бившата съветска република, насърчени явно от анексирането от Русия на Крим миналия месец, посочва Ройтерс.
Преди това ИТАР-ТАСС съобщи, че Дешчица и Лавров са обсъждали подготовката за планираната за 17 април в Женева среща на представители на Русия, Европейския съюз, САЩ и Украйна. /БЛИЦ
„Инициативната група на Донецката република е превзела административната сграда на Службата за сигурност на Украйна в град Славянск”, се казва в съобщението, като се припомня, че днес сутринта хора от същата група окупираха и сградата на едно от полицейските управления в града.
Междувременно украинският външен министър призова Русия да сложи край на "провокативните действия" от нейни агенти в Източна Украйна, след като проруски активисти завзеха сградите на местния отдел на МВР и на Службата за сигурност на Украйна в източния град Славянск, предаде Ройтерс.
Изпълняващият длъжността външен министър Андрий Дешчица съобщи, че е разговарял по телефона с руския си колега Сергей Лавров по този въпрос.
Русия отрича да подкрепя сепаратистите, които са окупирали общо четири административни сгради в източните райони на бившата съветска република, насърчени явно от анексирането от Русия на Крим миналия месец, посочва Ройтерс.
Преди това ИТАР-ТАСС съобщи, че Дешчица и Лавров са обсъждали подготовката за планираната за 17 април в Женева среща на представители на Русия, Европейския съюз, САЩ и Украйна. /БЛИЦ
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:20 Започна разследване срещу Урсула фон дер Лайен заради таен чат със Зеленски
- 10:12 The Pundit: Вашингтон лансира Николай Младенов като кандидат за генерален секретар на ООН
- 10:05 Цената на петрола продължава да пада
- 09:57 Бившият директор на кадастъра във Варна: Исканията за нанасяне на сградите са внесени през 2023 г.
- 09:49 Депутатите обсъждат на второ четене Закона за съдебната власт
- 09:41 Шефът на НСО на изслушване в Комисията за контрол над службите за сигурност
- 09:33 Людмила Петкова: Бюджет 2026 цели плавна стабилизация, за да продължи растежът на икономиката
- 09:25 Тръмп: Броят на жертвите на двете земетресения във Венецуела е потресаващ