Преместиха Надежда от "Пуси райът" в друга трудова колония

ЕС и Свят 05.11.2013 15:33

Надежда Толоконникова, една от двете певици от руската група "Пуси райът", осъдени на две години принудителен труд в трудов лагер заради протестна акция срещу Владимир Путин, беше преместена в нов трудов лагер в Сибир.

Това стана след като тя обяви, че е заплашвана със смърт в предишната си колония, предаде АФП.

Новината съобщи съпругът на Толоконникова - Пьотр Верзилов.
Сега Надежда се намира в района на Красноярск, в Източен Сибир, в село Нижни Ингаш, на 4400 км от Москва.

Според съпруга на Толоконникова тя е била преместена на такова отдалечено място за наказание за това, че написа няколко писма, в които разкритикува условията на живот в предишния си лагер и обяви гладна стачка.

Досега Толоконникова беше в колония само на 600 км източно от Москва.

Надежда навършва 24 години в четвъртък и ще отпразнува рождения си ден в изолатор, оплака се съпругът ?. /vesti.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355