Преговорите между политически сили в Украйна за споразумение за национални единство бяха отложени за

ЕС и Свят 29.07.2006 12:09

Преговорите между президента на Украйна Виктор Юшченко, председателя на парламента Олександър Мороз и координатора на "антикризисната коалиция" Виктор Янукович за подписване на споразумение за национално единство е обявена почивка. Тя ще бъде използвана за вътрешни съвещания в политическите сили участнички в преговорите, съобщи днес президентският говорител Ирина Герашченко, цитирана от ИТАР-ТАСС.

Тя посочи, че днес преговорите са били спрени временно, тъй като лидерът на социалистите Мороз и председателят на Партията на регионите Янукович са поискали да се консултират със съпартийците си за текста на споразумението.

По думите на Герашченко президентът е призовал политическите лидери да изработят ясни позиции за следващия кръг от преговорите, които трябва да се състоят днес следобед.

Предполага се, че т. нар. Универсал за национално единство ще включва план за действие за запазване на "унитарността" и "съборността" на Украйна, за продължаване на конституционната реформа, за създаване на баланс между правомощията на президент, правителство и парламент, както и възстановяване на работата на Конституционния съд. /БТА

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355